چرا در کتاب جدید آرسن ونگر نامی از مورینیو نیست؟!

21:45 - 25 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۵۷۷۲
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
آرسن ونگر بعد از بازنشستگی تجربیات این سال‌هایش را در کتابی منتشر کرده که بخش‌هایی از آن باعث ایجاد جنجال و حتی واکنش مورینیو شده است.

- آرسن ونگر سال ۱۹۹۶ در حالی پای به باشگاه آرسنال گذاشت که در آن زمان انگلیسی‌ترین باشگاه فوتبال به شمار می‌رفت، او در آن زمان اسم و رسمی نداشت، اما خیلی زود نبوغ خودش را به نمایش گذاشت و تحولی را در عرصه فوتبال آغاز کرد.

سبک زیبای فوتبالی که تیم‌های او بازی می‌کردند، در کنار جذبه و شوخ طبعی غیر منتظره‌ای که داشت قرار بود او را به یکی از بزرگترین مربیان تاریخ لیگ برتر تبدیل کرده و عنوان موفق‌ترین مربی تیم آرسنال را با تاریخ پر فراز و نشیبی که این تیم داشت برای او به ارمغان بیاورد.

وی بعد از بازنشستگی تجربیات این سال‌هایش را در قالب کتابی با نام «انقلاب به سبک آرسن ونگر» منتشر کرده که بخش‌هایی از آن باعث ایجاد جنجال و حتی واکنش ژوزه مورینیو شده است.

مورینیو در واکنش به این سال که چرا نامی از او در کتاب ونگر نیست به کنایه گفت: زیرا او هرگز من را شکست نداد. در مورد ۱۴ دیداری که نتوانسته‌اید پیروز شوید داستان نمی‌نویسید! پس چرا او باید در مورد من صحبت کند؟ کتاب برای این است که شما را شاد کند و باعث افتخارتان باشد.

 

چرا در کتاب جدید آرسن ونگر نامی از مورینیو نیست؟!

 

آرسن ونگر (به فرانسوی: Arsène Wenger) (زاده در ۲۲ اکتبر ۱۹۴۹ در استراسبورگ، فرانسه) در جوانی فوتبالیست متوسطی بوده‌است که معروفترین تیمش استراسبورگ است.

او مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد دارد. در سال ۱۹۸۰ فوتبال را کنار گذاشت و به کار مربی گری پرداخت، بعد از چند دستیاری در تیمهایی مانند استراسبورگ سال ۱۹۸۴ سرمربی تیم نانسی شد. سال ۱۹۸۷ سرمربی موناکو شد و طی هفت سال با این تیم درخشید (مربی سال فرانسه شد) سپس پیشنهاد بایرن مونیخ را رد کرد و در ژاپن مربی تیم ناگویا شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *