ادامه ناکامی سینماها بعد از تعطیلی سالن‌های شهر تهران

5:45 - 26 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۵۷۷۱
بازگشایی سینما‌ها به تاریخ اول تیر ماه سال جاری موافقان و مخالفان خاص خود را داشت، برخی این اقدام را زود می‌دانستند و نسبت به رعایت بهداشت احساس نگرانی می‌کنند، برخی نیز بازگشایی سینما‌ها را بلامانع دانسته و آن را امری طبیعی در ایام پساکرونا اعلام کردند.

 - بازگشایی سینما‌ها به تاریخ اول تیر ماه سال جاری موافقان و مخالفان خاص خود را داشت، برخی این اقدام را زود می‌دانستند و نسبت به رعایت بهداشت احساس نگرانی می‌کنند، برخی نیز بازگشایی سینما‌ها را بلامانع دانسته و آن را امری طبیعی در ایام پساکرونا اعلام کردند. 

سینماها با اکران دو فیلم موفق جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هشتم آغاز شد، «شنای پروانه» و «خوب بد جلف» هر دو در جشنواره فیلم فجر موفقیت هایی را به دست آورده بودند، همه بر آن بودند که اکران این دو فیلم می تواند جان تازه ای بر بدنه سینما بدمد اما پیش بینی ها درست نبود و این دو اثر در مجموع به اندازه یک فیلم کم فروش سال گذشته هم فروش نداشتند. 

«آقای سانسور» اولین گزینه قطعی اکران بعد از بازگشایی سینماها//////////////////////چهارشنبه

در این میان اما هیچ پیش بینی درست از کار در نیامد، فیلمهای زیادی بعد از بازگشایی سینماها اکران شدند و هیچکدام نتواستند به فروش خوبی دست پیدا کنند، از سویی با شروع موج سوم کرونا بار دیگر سالنهای سینما بسته شد تا اندک فروشی که نصیب سینماگران می شد هم از بین برود. 

حال نزدیک به دو هفته از تعطیلی دوباره سینماها می گذرد، این تعطیلی منتقدان فراوانی دارد، بسیاری می گویند که در شرایطی که تمامی مشاغل به راحتی به کارشان ادامه می دهند دلیل تعطیلی سینماها مشخص نیست، از سویی سینماداران هم اطمینان می دهند که تاکنون گزارشی مبنی بر ابتلا به کرونا نداشته اند و پروتکلهای در سالنهای سینما به خوبی رعایت شده است. 

شکست بازیگر پرفروش سینما در گیشه ۹۹/ فیلمسوزی آثار سینمایی همچنان ادامه دارد///////////////////سه شنبه

«تا ابد» نام فیلمی در ژانر اجتماعی است که علاوه بر محسن کیایی، میلاد کی مرام و ترلان پروانه، مهرداد صدیقیان و بهرنگ علوی را نیز در قامت بازیگر در خود می‌بینید، فیلمی که بعد از یک ماه اکران تنها ۵۰ میلیون تومان فروخته است، رقمی که بدون شک هزینه‌های رفت و آمد بازیگران در هنگام فیلمبرداری را هم برنگردانده است.

فیلم سینمای «تا ابد» نخستین تجربه نویسندگی و کارگردانی «امید امین نگارشی» در عرصه سینما است، وی پیش از این در چند اثر محدود به عنوان مدیر فیلمبرداری حاضر بوده است، این فیلم آینده این کارگردان را بدون شک تحت الشعاع قرار می‌دهد و باید دید آِیا همچنان می‌تواند اثری نسبتا پرستاره را تولید کند یا خیر.

فیلم سینمایی «تا ابد» به کارگردانی «امید امین نگارشی» از جمله آثاری است که به تازگی وارد چرخه اکران شده و از ابتدای مرداد ماه تاکنون در حضرت فروش صد میلیون تومانی مانده است. 

محسن کیایی، مهرداد صدیقیان، بهرنگ علوی، ترلان پروانه و میلاد کی مرام از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند، با این وجود این تعداد از بازیگران نسبتا شناخته شده در سینما کمکی به گیشه فیلم سینمایی «تا ابد» نکرده است.

فروش ۵۰ میلیونی فیلمی پرستاره/روزگار سیاه سینما بعد از بازگشایی

سینمای کشور در آستانه تعطیلی کامل است، شاید سالنهای سینما از تیر ماه سال جاری آغاز به کار کرده اند، اما جدول فروش به خوبی نشان می دهد که سینماگر و سینمادار هر دو در آستانه ورشکستگی دائم و همیشگی هستند، اتفاقی که به تعطیلی و تخریب بسیاری از سالنهای سینما منجر شده است. 

فیلم سینمایی «تا ابد» نمونه ای از خروارها فیلمی است که طی سه ماه گذشته اکران شده اما فروش خوبی نداشته اند، مخاطب سینمای امروز نشان داده که نه تنها برای آثار داخلی بلکه برای اکران آثار مطرح خارچی هم ارزشی قائل نمی شود، حال باید دید خانه سینما، وزارت ارشاد، سازمان سینمایی و نهادهای مربوطه تا چه موقع به سکوت خود در قبال وضعیت فعلی ادامه می دهند. ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *