دموکرات یا جمهوری‌خواه؛ برای ایران تفاوتی ندارد

18:05 - 26 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۵۷۴۰
دسته بندی: سیاست
کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان این که هردو حزب آمریکا تا جایی که توانستند بر ایران فشار وارد کردند، گفت: آن‌ها برای رسیدن به اهداف خودشان تا جایی که توان داشتند، کوتاهی نکردند و تفاوت چندانی میان این دو حزب وجود ندارد.

امیرعلی ابوالفتح در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به خساراتی که دو حزب حاکم در آمریکا در طول عمر انقلاب اسلامی بر ایران وارد کردند، اظهار کرد: در طول ۴۰ سالی که از عمر جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد، ایران هم با رؤسای جمهورِ دموکرات آمریکا و هم جمهوری‌خواهِ آن مواجه بوده است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: هر دو گروه برای ایران هم فرصت‌هایی را ایجاد کردند و هم خساراتی را وارد کرده‌اند. کاملا نمی‌توان گفت که کدام یک بیشتر خسارت وارد کرده است.

وی ادامه داد: بستگی دارد که خود ما خسارت را به چه شکل تعریف کنیم. الان در اوج یک دولت جمهوری‌خواه، دونالد ترامپ، هستیم. برای مثال در زمان جمهوری خواهان، هواپیمای ایرباس ایران را ساقط کردند.

ابوالفتح با بیان اینکه دموکرات‌ها اقدامات نظامی قابل توجهی انجام ندادند، گفت: اما فشار تحریمی که زمان باراک اوباما، تحت عنوان تحریم‌های هوشمند که توسط هیلاری کلینتون پیگیری می‌شد، اعمال شد.

این کارشناس در پایان بیان کرد: به نظر من هر دو گروه تا جایی که در توان داشتند، برای رسیدن به اهداف خودشان، کوتاهی نکردند و تفاوت چندانی میان این دو حزب وجود ندارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *