بولتون: آسیب و ضرر ترامپ در دور دوم ریاست جمهوری عمیق‌تر است

18:38 - 24 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۵۵۹۱
بولتون در مصاحبه‌ای گفت: آسیب و ضرری که ترامپ به همراه خود دارد در دور دوم ریاست جمهوری او عمیق‌تر خواهد بود.

–جان بولتون که بین سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به عنوان مشاور امنیت ملی رییس جمهور در کاخ سفید ترامپ خدمت کرده است، در کتابی که به تازگی نوشته است ترامپ را به عنوان فردی بی اطلاع از واقعیت‌های ژئوپلتیکی اساسی دانست که تنها می‌خواهد در دور دوم انتخابات به پیروزی برسد. بولتون، ترامپ را همچنین فردی دمدمی مزاج و به طرز خیره‌کننده‌ای بی اطلاع خواند.

ترامپ در واکنش نیز کتاب بولتون را یک کتاب تخیلی نوشته یک «احمق کسل‌کننده ناراضی» توصیف کرد.

بولتون در این خصوص روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای که با شبکه سی‌ان‌بی‌سی داشته است گفت که در چهار سال نخست ریاست جمهوری ترامپ کاملا مشخص شد که او هیچ فلسفه یا استراتژی نداشت. ترامپ یک محافظه‌کار و یا یک لیبرال نیست او دونالد ترامپ است و تمرکزش نیز تنها بر دونالد ترامپ و انتخاب مجدد دونالد ترامپ است.

بولتون در ادامه تاکید کرد: فکر می‌کنم که ترامپ کاملا اهمیت و سنگینی مسئولیتش به عنوان یک رییس جمهور را درک نکرده است و به همین خاطر است که من نسبت به آسیب و ضرری که او در دور نخست ریاست جمهوری‌اش به آمریکا زد نگرانم و دور دوم ریاست جمهوری او می‌تواند آسیب و ضرر عمیق‌تری به همراه داشته باشد.

ترامپ بار‌ها از بولتون به علت به خطر انداختن روابطش با کیم جونگ اون، رییس کره شمالی انتقاد کرده و بولتون نیز در این مصاحبه رهبر کره شمالی را هدف گرفت و اشک ریختن و عذرخواهی وی از مردم کشورش به خاطر ناکامی در بالا بردن استاندارد‌های زندگی را زیر سوال برد و گفت: نمی‌دانم کیم جونگ اون این اشک‌ها را از کجا آورده بود شاید او در جیبش پیازی چیزی داشت. آمریکا وقت خود را با دیپلماسی ناکام ترامپ درخصوص کره شمالی هدر داده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *