رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

افزایش ۳۳ درصدی رشد پرونده‌های مصالحه در استان فارس

13:00 - 24 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۵۴۷۰
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
سرپرست شورا‌های حل اختلاف استان فارس گفت: پرونده‌های مصالحه در شورا‌های حل اختلاف استان فارس در شهریور ماه ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳ رشد داشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین توانی، سرپرست شورا‌های حل اختلاف استان فارس در گفت‌وگو با میزان اظهار داشت: تا پایان شهریور ماه امسال تعداد ۲۴ هزار و ۷۶ فقره پرونده به شورا‌های حل اختلاف استان وارد و ۲۴ هزار و ۱۵۰ فقره پرونده مختومه و تعداد ۶ هزارو ۸۰۰ فقره پرونده در سطح استان با تلاش کارکنان متعهد و پرتلاش شورا‌های حل اختلاف به صلح و سازش ختم شده است.

سرپرست شورا‌های حل اختلاف فارس اظهار داشت: این آمار حاکی از آن است که امسال نسب به شهریور ماه سال قبل در همین زمان شاهد ۳۳ درصد رشد در پرونده‌های مصالحه بوده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین توانی ادامه داد: ازبین حوز ه‌های قضایی استان به ترتیب شیبکوه، بیرم، زرقان، گراش، بیضا و کامفیروز داری بیشترین آمار پرونده‌های مصالحه شده در شهریور سال جاری می‌باشند.

این مقام قضایی با اشاره به شرایط کنونی جامعه که شیوع بیماری کرونا همه فعالیت‌های اداری، اقتصادی فرهنگی و اجتماعی را مختل کرده است، یادآور شد: اعضای شورا‌های حل اختلاف در سراسر استان با کار جهادی و انرژی مضاعف همچنان به وظیفه ذاتی خود در برقراری صلح و سازش فی مابین اصحاب دعوا می‌پردازند

معاون قضایی رییس کل دادگستری در پایان اظهار امیدواری کرد: ان‌شاءالله با برنامه‌ریزی‌های منظم و تلاش هر چه بیشتر کارکنان و اعضا شورا تا پایان سال به نتایج و آمار بهتری درخصوص صلح و سازش سطح استان دست یابیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *