رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت کشور‌های همسایه برای مقابله با تحریم‌ها

9:01 - 24 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۵۲۸۹
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
عضو «کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس با بیان اینکه استفاده بهینه از ظرفیت کشور‌های همسایه به ما در مواجه با تحریم‌ها کمک می‌کند، گفت: ما در شرایط فعلی از بازار‌هایی همچون کشور افغانستان و پاکستان صرف نظر کرده‌ایم و نباید این اتفاق رخ دهد.
جعفر قادری در گفت‌وگو با میزان، با بیان اینکه وصول درآمد‌های ارزی حاصل از صادرات با مشکلات مواجه است، گفت: این نقیصه در پی تحریم‌های ظالمانه علیه ایران رخ داده است که در این شرایط باید اجازه دهیم تا واردات در مقابل صادرات انجام شود.
 
قادری با اشاره به استفاده بهینه از ظرفیت کشورهای همسایه در مقابله با تحریم‌ها ادامه داد: البته درست است که ما تحریم هستیم و مشکلاتی وجود دارد، اما ما در شرایط فعلی از بازار‌هایی همچون کشور افغانستان و پاکستان صرف نظر کرده‌ایم و نباید این اتفاق رخ دهد.
 
این نماینده مجلس گفت: به واقع ما باید تلاش کنیم تا سیاست جایگزین واردات  در بسیاری از زمینه‌ها به کارگرفته شود. همچنین ما باید ظرفیت‌های خالی در صنعت را فعال کنیم تا نیاز به سرمایه گذاری جدید نداشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه تقویت شرکت‌های دانش بنیان یکی از راه‌های مقابله با تحریم‌ها محسوب می‌شود اظهارداشت: این شرکت‌ها می توانند فاصله و شکاف فنی و تکنولوژی ما با سایر کشور‌های پیشرفته را برطرف کنند.
 
عضو «کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات» با بیان اینکه تمرکز بر بهبود فضای کسب و کار می تواند ما را در مقابله با تحریم ها یاری کند تاکید کرد: ما باید به هر نحوه که شده هزینه تولید را کاهش دهیم.
 
وی ادامه داد: تا زمانی که هزینه تولید کاهش پیدا نکند برخی از مشکلات پابرجاست و نمی‌توانیم از اثر تحریم‌ها کم کنیم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *