براتی سرمربی تیم آلیش بانوان شد

12:48 - 23 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۵۲۰۹
آنا براتی به عنوان سرمربی تیم آلیش بانوان منصوب شد.

- طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون کشتی، بنا بر پیشنهاد فاطمه درخشانی نایب رییس امور بانوان و موافقت رییس فدراسیون کشتی، آنا براتی بعنوان سرمربی تیم آلیش بانوان منصوب شد.

براتی دارای مدرک کارشناسی ارشد صنایع غذایی و چندین سال سابقه مربیگری تیم های آلیش و کشتی کلاسیک بانوان فدراسیون کشتی است و چندین عنوان قهرمانی در رشته آلیش و جودو را در کارنامه ورزشی خود دارد.

مراسم معارفه براتی صبح امروز با حضور علیرضا دبیر رییس، فاطمه درخشانی نایب رییس امور بانوان و مونا میرزایی سرپرست تیم آلیش بانوان برگزار شد.

پس از این انتخاب، سرمربی تیم ملی آلیش بانوان با بیان این مطلب افزود: با حمایت فدراسیون به زودی اردوی تیم ملی آلیش بانوان را با حضور نفرات اول و دوم آخرین رقابت های قهرمانی کشور آلیش برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: هدف ما از برگزاری این اردو به دلیل این بود که ورزشکاران ما با توجه به شیوع ویروس کرونا هشت ماه از تمرینات دور بودند و به صورت انفرادی کار می کردند و باید چند روزی را در اختیار ما در اردوی تیم ملی باشند تا شرایط آمادگی جسمانی و فنی آنها را بررسی کنیم.

براتی در مورد برگزاری مسابقات و اعزام تیم به رقابت‌های برون مرزی تصریح کرد: در حال حاضر که به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری مسابقات وجود ندارد، اما اگر شرایط مهیا شود با هماهنگی با فدراسیون کشتی به دنبال برگزاری مسابقات قهرمانی کشور هستیم و در مورد مسابقات برون مرزی نیز با توجه به تقویم فنی اتحادیه جهانی و در صورت برگزاری رقابت‌های آسیایی یا جهانی در آن حضور پیدا خواهیم کرد.

وی در مورد سطح کشتی آلیش ایران در جهان اظهار داشت: تیم ما سال گذشته عنوان قهرمانی را در جهان بدست آورده و آلیش کاران ما در سطح بسیار خوبی قرار دارند. آلیش یکی از رشته‌های سنتی کشور ما محسوب می‌شود که در مناطق شمال شرقی کشورمان اهمیت ویژه‌ای به آن می‌دهند و ورزشکاران خوبی در این رشته فعالیت می‌کنند.

براتی در مورد انتخاب مربیان تیم‌های ملی گفت: از سه هیئت برتر در آلیش کشور درخواست کردیم که مربیان خود را برای حضور در این اردو به فدراسیون معرفی کنند. از فدراسیون کشتی به دلیل توجه به ورزش بانوان تشکر می‌کنم و تمام تلاش خود را خواهیم کرد که رشد و پیشرفتی که در این رشته در سطح جهان توسط بانوان شایسته ایرانی بدست آمده، حفظ شود.


برچسب ها: آلیش

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *