قوانین حوزه سردفتران باید متناسب با شرایط روز باشد/ سند رسمی را اعتبار ببخشیم

9:21 - 23 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۵۰۷۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه مهم‌ترین سرمایه اجتماعی هر نهادی اعتماد مردم است، گفت: باید تلاش کنیم روز به روز جامعه سردفتری را به عنوان یک نهاد مدنی ارتقا ببخشیم و این اعتماد را حفظ کنیم.
اعضای شورای مرکزی بسیج کانون سردفتران و دفتریاران امروز سه شنبه بیست و دوم مهرماه با رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دیدار کردند.

دکتر ذبیح الله خداییان، رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این دیدار با اشاره به لزوم ارتقای جایگاه جامعه سردفتری، اعتبار آن در بین آحاد جامعه مورد تبیین قرار داد و بر توجه به استمرار آن به منظور افزایش اعتماد مردم به عنوان مهمترین سرمایه هر نهادی تاکید نمود.

وی اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا روز به روز جامعه سردفتری را به عنوان یک نهاد مدنی ارتقا بخشیم و این اعتماد را حفظ کنیم.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر بروزرسانی قوانین و مقررات در حوزه سردفتری و دفتریاری تصریح کرد: لازم است این قوانین به روز شود و متناسب با شرایط روز باشد.

وی با اشاره به لزوم هوشمندسازی دفاتر اسناد رسمی گفت: تمامی امور در سازمان ثبت اسناد و املاک قابل هوشمندسازی و الکترونیکی شدن است که این موضوع در دستور کار قرار دارد.

معاون رییس قوه قضاییه نظارت بهتر، مبارزه با فساد، سرعت بخشی به کار و دقت بخشی در امور را از جمله مزیت‌های هوشمند سازی برشمرد.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *