رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

بیروت: روابطمان هرگز با اسرائیل عادی نخواهد شد

23:17 - 22 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۵۰۲۴
وزیر خارجه لبنان اعلام کرد که مذاکرات میان لبنان و رژیم صهیونیستی به میزبانی سازمان ملل به معنی دستیابی به توافقی برای به رسمیت شناخت رژیم صهیونیستی نیست.

-شربل وهبه، در آستانه نخستین جلسه مذاکرات میان لبنان و رژیم صهیونیستی در خصوص ترسیم مرز‌های دریایی دو طرف اعلام کرد که لبنان هرگز با اسرائیل عادی سازی نخواهد کرد.

وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان همچنین تاکید کرد: با توافقات صلح هم هرگز موافقت نخواهیم کرد. ترسیم مرز‌ها تکلیفی بر عهده ماست. ما مرز‌های دریایی خود را نامشخص رها نمی‌کنیم تا دشمن اسرائیلی در مناطقی بسیار نزدیک به آب‌های لبنان به جستجوی نفت و گاز بپردازد تازه اگر به آب‌های سرزمینی ما نرسیده باشد. ما باید جلوی اسرائیل را بگیریم و این حق ماست که در آب‌های سرزمینی خود در جستجوی نفت باشیم. از همین رو باید ترسیم مرز‌ها صورت گیرد تا بدانیم چه چیزی متعلق به ماست و ما آن را می‌خواهیم و هر آنچه را هم به ما تعلق نداشته باشد، چیزی از آن را نخواهیم گرفت.

وزیر خارجه لبنان گفت: سازمان ملل میزبان این مذاکرات خواهد بود که ایالات متحده آمریکا به عنوان یک واسطه تسهیل کننده به مشارکت خواهد پرداخت. در پایان هر جلسه نیز لبنان و دشمن اسرائیلی صورت جلسه‌ای را که آمریکا تدوین کرده است، به امضا خواهند رساند. معنی این اقدام آن است که مشارکت سازمان ملل موثر است و برخلاف آنچه که اسرائیل می‌گوید ما میزبان نیستیم. ما مهمان سازمان ملل هستیم و این مذاکرات تحت نظارت سازمان ملل متحد قرار دارد.

گفتنی است که ریاست‌جمهوری لبنان روز دوشنبه اعلام کرد که هیئتی به منظور مذاکرات ترسیم مرزی تشکیل خواهد شد. این مذاکرات قرار است چهاردهم اکتبر (فردا) در مقر نیرو‌های حافظ صلح سازمان ملل «یونیفل» در «الناقوره» و با میانجی‌گری آمریکا برگزار شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *