۹۵ درصد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های سپاه بهبود یافتند

17:02 - 22 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۴۹۳۷
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه گفت: ۱۲ هزار نفر بیمار کرونایی تا کنون در بیمارستان‌های ما بستری شدند که ۹۵ درصد آن‌ها بهبود پیدا کردند.
- بنا به اعلام سپاه‌نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار دکتر احمد عبداللهی در حاشیه ارتباط زنده تصویری فرمانده کل سپاه پاسداران با فرماندهان سپاه استانی تصریح کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کنار وزارت بهداشت و مردم بودیم و در ابلاغیه‌های قبلی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) ۷۰ درصد تخت‌هایمان در اختیار بیماران کرونا قرار گرفت، اما اخیراً که فرمودند حداکثر ظرفیت‌ها اختصاص یابد با دستور عملیاتی فرمانده کل سپاه این امر محقق شد.

وی گفت: بیش از ۲ هزار تخت بیمارستانی در بیمارستان‌های سپاه داریم که همه آماده ارائه خدمت است و به گونه‌ای برنامه ریزی کرده ایم که هیچ بیمار کرونایی بدون بستری نداشته باشیم.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه افزود: غیر از بیماران کرونایی خدمات دیگری هم در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سپاه ارائه می‌شود که آن‌ها هم ادامه خواهد داشت.

دکتر عبداللهی ادامه داد: برای برپایی بیمارستان‌های سیار و صحرایی با درخواست وزارت بهداشت وارد عمل می‌شویم و غیر از این همه بیمارستان‌های ثابت ما ظرفیت هایشان را در اختیار بیماران کرونایی قرار دادند.

وی افزود: در مقاطعی بالاترین تخت‌های بستری برای بیماران کرونایی در بیمارستان‌های سپاه بود به طوری که در بیمارستان بقیه الله (عج) در ماه‌های گذشته در یک زمان بیش از ۵۵۰ بیمار بستری بودند.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه اظهار داشت: امروز ۲۹۳ بیمار بستری در بیمارستان بقیه الله داریم و در کل بیمارستان‌های ما تاکنون ۱۲ هزار نفر بیمار کرونایی بستری شدند که ۹۵ درصد آن‌ها بهبود پیدا کردند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *