نژاد پرستی افسران پلیس آمریکا؛ از بستن دست متهمان با طناب تا شلیک مستقیم به سیاه پوستان

20:15 - 22 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۴۹۱۵
خشونت پلیس آمریکا علیه شهروندان این کشور به ویژه سیاه پوستان با وجود گذشت چند ماه از قتل جورج فلوید همچنان موضوعی برای اعتراضات مردمی است.

- مرد سیاه پوستی که سال گذشته افسران پلیس آمریکا وی را با طناب بسته و پیاده به دنبال خود می‌کشیدند، به تازگی با طرح شکایتی علیه دو افسر پلیس، درخواست غرامت کرده است.

به گزارش پایگاه «مترو»، «دونالد نیلی» ۴۴ ساله، که در آن زمان بی خانمان بود، هنگامی که در پیاده رو خوابیده بود، به اتهام ورود به یک ملک خصوصی دستگیر شد.

سپس ماموران اداره پلیس «گالوستون» در تگزاس، دست‌های وی را بسته و با طناب به ایستگاه پلیس بردند اما این مورد تنها نمونه از نژاد پرستی در پلیس آمریکا نیست.

از ۲۵ ماه می‌ ۲۰۲۰، که «جورج فلوید»، مرد ۴۶ ساله آمریکایی آفریقایی تبار توسط پلیس مینیاپولیس به قتل رسید، اعتراضات در سرتاسر آمریکا ضد نژادپرستی ساختاری و خشونت پلیس تشدید شده است.

پلیس آمریکا سالانه بالغ بر هزار نفر را به قتل می‌رساند؛ یعنی پلیس آمریکا تقریبا هر روز سه نفر و به طور نامتناسب سیاه پوستان را به قتل می‌رساند که این آمار بسیار بالاتر از سایر کشور‌های پیشرفته است.

«فلوید» به دلیل خفگی کشته شد، زیرا «درک شووین»، افسر پلیس شهر مینیاپولیس، ۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه زانوی خود را بر گردن وی فشار می‌داد.

بر اساس آمار‌ها از آغاز سال ۲۰۲۰ تا آخر ماه سپتامبر، ۷۲۱ نفر توسط پلیس آمریکا کشته شده اند که از این تعداد، ۱۴۲ نفر را سیاه پوستان تشکیل می‌دهند.

با بررسی آمار امسال و سال‌های گذشته مشخص می‌شود که سیاه پوستان در مقایسه با دیگر نژاد‌ها بیشتر توسط پلیس آمریکا کشته می‌شوند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *