رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

باقرزاده: به قهرمانان اسلحه‌های مختلف حقوق پرداخت می‌شود/ لیگ را به تنهایی برگزار می‌کنم

9:36 - 23 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۴۹۱۳
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: باور کنید لیگ را به تنهایی برگزار می‌کنم و خودم با تک تک باشگاه‌ها برای حضور در لیگ صحبت کرده‌ام.

فضل‌الله باقرزاده در گفت‌وگو با میزان، درباره شرایط تمرینات تیم ملی شمشیربازی و زمان آغاز اردو‌های تیم ملی سابر، اظهار داشت: ما مجوز‌های لازم را از ستاد مقابله با کرونا در ورزش کسب کرده‌ایم. همچنین از سرمربیان تیم‌های ملی خواسته‌ایم تا برنامه‌ اردوهایشان را به ما بدهند و حتی با برخی از استان‌ها مانند اصفهان، خراسان رضوی، اردبیل، یزد، مرکزی و برخی روسای استان‌ها صحبت کردیم تا نسبت به برپایی اردو‌های با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند.

رییس فدراسیون شمشیر بازی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط هشدار کرونا در تهران و بسیاری از شهرستان‌ها عملاً ورزش تعطیل است، اما اطلاعات دقیقی از ملی‌پوشان و کسانی که سهمیه المپیک گرفتند دارم که زیر نظر مربیان به صورت انفرادی تمرین می‌کنند.

وی خبر داد: اگر شرایط از نظر کرونا بهتر شود به امید خدا از ۲۰ فروردین تا ۱۰ اردبیهشت ۱۴۰۰ رقابت‌های انتخابی المپیک توکیو در قاره‌ها برگزار خواهد شد تا شمشیربازان آخرین سهمیه‌ها را برای حضور در المپیک کسب کنند؛ بنابراین امیدوارم با توجه به زمانی که داریم بتوانیم اردو‌های با کیفیتی برگزار کنیم.

باقرزاده با اشاره به بحث لیگ برتر شمشیربازی و ضعف‌های آن گفت: در شرایط فعلی برایم سلامت ورزشکاران اولویت اول است و همانگونه که می‌بینید در رشته‌هایی مانند والیبال لیگشان تعطیل شده است. باید قبول کنید که زیرساخت‌هایمان در ایران به هیچ عنوان قابل مقایسه با NBA نیست.

رییس فدراسیون شمشیر بازی ادامه داد: باور کنید لیگ را به تنهایی برگزار می‌کنم و خودم با تک تک باشگاه‌ها برای حضور در لیگ صحبت کرده‌ام. در سال‌های ۸۲ و ۸۳ که به تازگی رییس فدراسیون شده بودم تیم‌های پرسپولیس، استقلال، ذوب‌آهن، پیکان، نفت و ... در لیگ شمشیربازی حضور داشتند و حتی شاهد بازیکنان لژیونر نیز بودیم، اما پس از چند سال که دوباره به فدراسیون شمشیربازی بازگشتم این زیرساخت‌ها کاملاً از بین رفته بود.

وی با انتقاد از عدم توجه صدا و سیما به رشته پرافتخاری همچون شمشیربازی، گفت: یکی از دلایل عدم توجه باشگاه‌ها و اسپانسر‌ها نبود پخش زنده و مستقیم رقابت‌های لیگ شمشیربازی از تلویزیون است. سال گذشته خودم با تیم‌های وارش و بیمه معلم صحبت کردم و قبول دارم که استقبال خوبی از لیگ نشد، اما نهایت تلاشم را کردم تا چند تیم را آماده کنیم که حداقل شمشیربازان بتوانند درآمدی کسب کنند که متأسفانه در نهایت کرونا مانع از اتمام لیگ شد.

باقرزاده در بخش دیگری از صحبت‌هایش تصریح کرد: در اواسط دهه ۶۰ من مدیرعامل باشگاه استقلال بودم و در آن سال‌ها ما علاوه بر تیم فوتبال در رشته والیبال تیم‌داری کردیم و توانستیم در جام باشگاه‌های آسیا در هیروشیما به عنوان سومی برسیم، اما هم‌اکنون دو تیم بزرگ پایتخت فقط و فقط یک تیم فوتبال هستند و نمی‌توان عنوان باشگاه را برای آنها به کار برد چرا که یک باشگاه فرهنگی ورزشی باید به سلامت جامعه و جوانان خدمت کنند.

رییس فدراسیون شمشیر بازی در خصوص اینکه آیا فدراسیون حقوقی را به ملی‌پوشان و مربیان پرداخت می‌کند، گفت: ۲ شمشیرباز به نام‌های علی پاکدامن و مجتبی عابدینی کارمند فدراسیون هستند و ما به آن‌ها مأموریت ورزشی داده‌ایم که تمرین کنند. علاوه بر این به ورزشکاران اسلحه‌هایی که جزو سه تیم اول آسیا می‌شوند نیز حقوقی را در نظر گرفته‌ایم که طبق سال‌های گذشته پرداخت می‌شود همچنین هرکس متأهل و دارای فرزند باشد مبالغی نیز به حقوق او اضافه می‌شود.  حتی برای نفر چهارم در قهرمانی آسیا نیز حقوقی به نسبت کمتر در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایطی که کرونا برای ورزشکاران و مربیان ایجاد کرده و آنها از نظر کسب درآمد شرایط خوبی ندارند بنابراین تصمیم گرفتیم به ۲۰ دختر و پسر در اسلحه‌های مختلف و به ۲۰ نفر از مربیان بسته‌های حمایتی فرستاده شود.

باقرزاده درباره دلایل ضعف شمشیربازی ایران در اسلحه‌های اپه و فلوره در مقایسه با اسلحه سابر، اظهار داشت: من همانگونه که گفتم مجوز‌های لازم برای برگزاری اردو‌ها را کسب کردیم و اگر شرایط مهیا باشد اردو‌های اپه و فلوره در بخش دختران و پسران را تا اسفند ۹۹ ادامه خواهیم داد و پس از آن تاریخ و زیر نظر خودم ۵ نفر از برترین شمشیربازان پس از برگزاری رقابت‌های انتخابی به مسابقات گزینشی المپیک اعزام خواهد شد.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی اقتصادی اگر بخواهیم یک مربی بین‌المللی که سرش به تنش بیارزد را برای اسلحه‌های اپه و فلوره بیاوریم باید ماهی ۱۰ هزار دلار معادل ۳۰۰ میلیون تومان به او پرداخت کنیم که به هیچ عنوان در توانمان نیست.

رییس فدراسیون شمشیر بازی در پایان با اشاره به بودجه کم این فدراسیون با توجه به برنامه‌هایی که در پیش دارد، گفت: برای نمونه قرار بود رقابت‌های انتخابی المپیک در کره جنوبی برگزار شود و در حال حاضر قیمت بلیت برای هر نفر برای سفر به این کشور ۴۰ میلیون تومان است، اما باتوجه به تجربیاتی که داشتم از مدت‌ها پیش علاوه بر پول بلیت، هزینه‌های هتل، ایاب و ذهاب و ارز بازیکنان را کنار گذاشتم تا تیم ملی بدون استرس عازم رقابت‌های بین‌المللی شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *