کشف ۲۲ میلیارد کالای قاچاق در شهرری

15:06 - 22 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۴۸۸۴
رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران از کشف کالای قاچاق به ارزش ۲۲ میلیارد ریال در بنگاهی در شهر ری خبر داد.

- سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی گفت: خبری مبنی بر تخلیه و دپوی مقدار زیادی کالای قاچاق توسط خودرو‌های شوتی در بنگاهی در شهر ری دریافت شد و بلافاصله تیمی از کارآگاهان بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.

وی افزود: هویت مالک بنگاه شناسایی و مشخص شد که ۱۰ خودروی شوتی تعداد زیادی کالای قاچاق اعم از قطعات تجهیزات خودرو و لوازم خانگی در این مکان تخلیه کرده اند، نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهم و بازرسی از داخل انبار اخذ شد.

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ تصریح کرد: با اخذ دستور قضائی مراقبت‌های ویژه از محل بنگاه آغاز و کارآگاهان موفق شدند مالک بنگاه را دستگیر و در بررسی از داخل مغازه ۳ هزار و ۷۲۹ عدد لوازم یدکی خودرو، ۵۲۸ ستگاه لوازم آشپزخانه، ۳۴ هزار و ۶۱۶ عدد ابزارآلات قاچاق فاقد بارنامه و فاکتور و مجوز‌های گمرکی کشف کردند.

سرهنگ گودرزی عنوان کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد که مالک بنگاه با همکاری همدستش کالا‌های قاچاق را تهیه کرده است و در گام بعدی دومین متهم پرونده نیز دستگیر شد.

رییس پلیس امنیت اقتصادی با بیان اینکه کالا‌های کشف شده تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تهران شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالا‌های کشف شده را ۲۲ میلیارد ریال برآورد کرده اند.


برچسب ها: پلیس قاچاق

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *