توزیع بسته‌های حمایتی سازمان اوقاف در هفته وقف

14:49 - 22 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۴۸۷۱
مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف با بیان اینکه موکب‌داران و هیئت امنای بقاع متبرکه امسال هزینه اربعین را صرف حمایت محرومان می‌کنند از توزیع بسته‌های حمایتی بین خانواده‌های کم‌برخوردار همزمان با دهه وقف خبر داد.

- بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم؛ همزمان با هفته وقت (۲۴مهرماه تا دوم آبان ماه) افزود: دهه وقف، دهه بزرگداشت از خودگذشتگی، ایثار و کرامت است. این دهه بهانه‌ای برای تجلیل از کسانی است از پیله زمان و مکان، فردیت و خودخواهی برون جسته و افق نگاهشان را تا بیکران کشیده‌اند.

وی با بیان اینکه موکب‌داران و هیئت امنای بقاع متبرکه امسال هزینه اربعین را صرف حمایت محرومان می‌کنند خاطر نشان کرد: یکی از آرزو‌های اهل‌بیت (ع)، رفع محرومیت و دستگیری از مستمندان است. واقفان نیز به امامان و پیشوایان خود اقتدا کرده و برای جامعه عاری از محرومیت وقف کرده‌اند.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف افزود: در دهه وقف امسال، برای نخستین بار، از عواید موقوفات، بسته‌های غذایی در سراسر کشور تهیه و بین خانواده‌های کم برخوردار توزیع می‌شود. مراکز افق بقاع متبرکه سراسر کشور، در اقدامی هماهنگ در دهه وقف، به تهیه بسته‌های غذایی هر یک با ارزش تقریبی ۲۵۰ هزار تومان و توزیع بین خانواده‌هایی که شناسایی شده و زیر چتر حمایتی واحد‌های اجتماعی این مراکز هستند توزیع خواهد کرد.
معممی مقدم با اشاره به اینکه امسال به خاطر وجود ویروس کرونا، مواکب اربعین وابسته به بقاع متبرکه همچنان فعالیت خواهند داشت، تصریح کرد: موکب‌داران و هیئت امنای بقاع متبرکه که از کیاست و زیرکی خوبی برخوردار هستند، در این شرایط به وجود آمده با تغییر رویکرد و تاکتیک خدمات‌رسانی، این‌بار پرچم خدمت به اهل‌بیت (ع) را در عرصه خدمت به محرومان و نیازمندان برافراشته و با جذب مشارکت‌های مردمی و گسیل داشتن منابع موجود به سمت و سوی محرومیت‌زدایی، قطعا برگ زرین دیگری به افتخارات خودشان خواهند افزود.
وی با بیان اینکه ممنوعیت سفر اربعین امتحان الهی بود، خاطرنشان کرد: ممکن است امسال مولایمان خواسته باشند ما را با نرفتن را امتحان کنند و ببینند حالا که از این سفر معنوی محروم شده‌ایم، آیا حاضریم برای مولایمان از مال و دارایی‌مان برایش خرج کنیم یا نه؟

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف گفت: از همه جاماندگان اربعین دعوت می‌کنم که امسال به عشق مولایمان حسین (ع) بیایند و با احتساب حداقل ۵۰۰ هزار تومان هزینه رفت و برگشت سفر اربعین خود، بانی دو سبد غذایی برای محرومان باشند که خدمت به فقرا، شرط مسلمانی و وظیفه‌ای همگانی است و مرکز اجتماعی فرهنگی بقاع امامزادگان کل کشور با اعلام شماره حساب‌های استانی آماده پذیرش هدایای نقدی و جنسی ملت مومن هستند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *