رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تعمیر یکی از بالگردهای جمعیت هلال احمر

12:11 - 22 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۴۷۳۸
رییس سازمان امداد و نجات، از تعمیر یکی از بالگرد‌های مرکز امداد هوایی جمعیت هلال احمر و استفاده مجدد از آن در عملیات‌ها خبر داد.

مهدی ولی پور در گفت‌وگو با میزان گفت: تعدادی از بالگرد‌ها مرکز امداد هوایی جمعیت هلال احمر، نیازمند تعمیر بوده و  زمین گیر شده اند.

وی افزود: روز گذشته یکی از بالگرد‌ها که از آبان ماه سال گذشته به دلیل خرابی موتور، زمین گیر شده بود، با استفاده از توانمندی داخلی تعمیر و به عملیات بازگشت.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر با اشاره به نوع تعمیر این بالگرد ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با یکی از شرکت‌های هواپیمایی، موتور این بالگرد، با یک بالگرد دیگر که مورد استفاده قرار نمی‌گرفت، تعویض شد.

رییس سازمان امداد و نجات گفت: در حال حاضر این بالگرد در پایتخت مستقر است، اما در صورت نیاز به سایر استان‌های همجوار برای انجام ماموریت اعزام می‌شود.

ولی پور ادامه داد: در ماه‌های آتی در تلاشیم سایر بالگرد‌ها زمین گیر را نیز تعمیر کرده و مورد استفاده قرار دهیم.

 

بازگشت یک بالگرد هلال احمر به عملیات/ تعمیر یکی از بالگردهای جمعیت هلال احمر

تنها ۱۹ بالگرد فعال داریم

کاپیتان شیرزاد چراغی رییس مرکز امداد هوایی جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با میزان گفت: جمعیت هلال احمر در مجموع ۲۴ بالگرد دارد که در حال حاضر تنها ۱۹ بالگرد فعال در کشور وجود دارد و تحریم‌ها باعث ایجاد مشکلاتی برای تعمیر چند بالگرد زمین گیر ایجاد کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که از بالگرد‌ها در کدام عملیات‌ها استفاده می‌شود، بیان کرد: ما علاوه بر پرواز‌های امداد و نجات، در حوزه انتقال بیماران به مراکز درمانی و اورژانسی و اطفا حریق با توجه به توانمندی بالگرد‌ها نیز با دستگاه‌های مربوطه همکاری لازم می‌کنیم.

رییس مرکز امداد هوایی جمعیت هلال احمر درباره نوع امدادرسانی در حوادث ادامه داد: بر اساس نوع حادثه، نوع ماموریت مشخص می‌شود. به عنوان مثال وقتی در یک استان سیل می‌آید، بالگرد موادغذایی و دارویی به استان مورد نظر انتقال می‌دهد و در حال برگشت مجروحان را به مراکز درمانی انتقال می‌دهند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *