تامین تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با کرونا در کمتر از ۲ ماه

11:14 - 22 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۴۷۲۳
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
وزیر بهداشت ضمن با اشاره به اهمیت حوزه نفت در اقتصاد کشور به عنوان یکی از منابع اصلی کشور گفت: با شیوع بیماری کرونا در کمتر از ۵۰ روز تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با بیماری کرونا تامین شد.
- سعید نمکی امروز در مراسم اهدای ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی ویژه بیماران کرونایی از طرف وزارت نفت به وزارت بهداشت اظهار کرد: وزارت نفت در ایام سخت در کنار وزارت بهداشت بوده است و می‌توان به جرات گفت این روز‌ها از سخت‌ترین ایام جمهوری اسلامی است و تحریم‌های ظالمانه آمریکا شرایط سختی را برای مردم رقم زده است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: نفت اقتصاد سیاسی ایران را تغییر داده و در اقتصاد کشور از اهمیت ویژه‌ای برخودار است و یکی از ضعف‌های کشور عدم مطالعه تاریخ گذشته است.

وی افزود: نفت یکی از مولفه‌های تاثیر گذار در اقتصاد است و آنچه که در تاریخ سرزمین فراموش شده این است که نفت را به عنوان یکی از منابع اصلی درآمد در زیر ساخت‌های اقتصادی و اجتماعی هزینه کنیم و باید به دنبال انسان توسعه باشیم.
 
نمکی بیان کرد: روز‌های سختی در کشور در جریان است و اثرات کاهش فروش نفت در حال نمایان شدن است و بسیاری از ردیف‌های بودجه‌ای دستگاه‌های اجرایی کاهش شدید داشته است.
 
وزیر بهداشت عنوان کرد: کشور ایران مانند بسیاری از کشور‌ها درگیر پاندمی بیماری کرونا شده است؛ در جمهوری اسلامی با استفاده از شیوه‌های بسیجی و جهادی از بهمن ماه سال گذشته آمادگی خود را حفظ کردیم و ۳۶ گیت در فرودگاه‌های بین المللی را تجهیز کردیم و ممنوعیت پرواز به چین اجرایی شد.
 
وی افزود: ایران اولین کشوری در جهان است که دستورالعمل ادامه فعالیت‌های تولیدی را تهیه کرد و وزارت نفت به عنوان طلایه دار این نکات را رعایت کرد.
 
نمکی بیان کرد: در اوایل بیماری با کمبود ماسک و لباس مواجه بودیم، اما در عرض ۵۰ روز ماسک و ونتیلاتور در کشور تامین شد که در پی آن شاهد کاهش تلفات بودیم، اما با برخی از تصمیمات که بعد‌ها آن‌ها را تشریح خواهم کرد از دلایل افزایش تلفات صحبت خواهم کرد.
 
وزیر بهداشت افزود: اروپاییان بعد از ایران درگیر بیماری شدند و اتفاقات اروپا بار دیگر به اهمیت کار ایران در مقابله با بیماری کرونا با وجود تحریم‌های بین المللی را نمایان کرد.
 
وی افزود: هیچ ساختار اقتصادی مرفه‌ای بدون نظارت و سطح بندی خدمات پزشکی را به صورت استمرار ارائه نمی‌دهد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *