بازدید رییس کل دادگستری استان مازندران از زندان مرکزی ساری

۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴:۱۱
کد خبر: ۶۶۴۶۸۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان مازندران همراه معاونان و دادستان مرکز استان مازندران و تعدادی از قضات دادگاه تجدید نظر و قضات دادسرای ساری در ادامه بازدید‌ها که با هدف بررسی آخرین وضعیت زندانیان استان مازندران صورت می‌گیرد، از زندان مرکزی ساری بازدید کرد.

- حجت الاسلام والمسلمین اکبری، رییس کل دادگستری استان مازندران در بازدید از زندان مرکزی ساری اظهار داشت: سیاست‌های جدید دستگاه قضایی در خصوص غربالگری زندانیان فرصتی برای مددجویان است تا با عبرت از گذشته خود، در مسیر جدیدی از زندگی قرار بگیرند و بازدید‌های سرزده نیز در راستای اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های دستگاه قضایی در دوره تحول مبنی بر کاهش جمعیت کیفری انجام می‌شود.

این مقام عالی قضایی با بیان اینکه خوشبختانه در استان مازندران زندانی بلاتکلیف نداریم، افزود: هدف اصلی دستگاه قضایی استان مازندران، کاهش جمعیت کیفری است که باید روسای دادگستری‌ها و دادستان‌های سراسر استان، آن را در دستورکار قرار داده و حتی الامکان در چارچوب موازین قانونی از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند.

این مقام قضایی در ادامه صحبت‌های خود به موضوع اقدامات و برنامه‌های این استان در خصوص غربالگری زندان‌ها و کاهش تعداد زندانیان اشاره کرد و از روسای حوزه‌های قضایی خواست با نهایت تلاش نسبت به غربالگری زندانیان اقدامات لازم را معمول کنند.

رییس کل دادگستری استان مازندران در ادامه این دیدار تصریح کرد: فضای زندان باید گونه‌ای باشد که مددجو را نه در مسیر اشتباه بلکه در یک مسیر درست و اصلاح قرار دهد و ایجاد چنین فضایی تنها با سرلوحه قرار دادن سیاست‌های بازپروری قابل اجراست.

وی در ادامه افزود: ایجاد بستر مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی و ارزشی و حمایت و تشویق زندانیان سبب می‌شود تا علاوه بر تزکیه نفس و تعالی روح، استعداد مددجویان در راه درست و مثبت متمرکز و به کار گرفته شود.

رییس کل دادگستری مازندران در این دیدار ضمن دیدار با حضور هیات همراه و گفت‌وگوی چهره به چهره با زندانیان دستورات لازم جهت رفع مشکلات زندانیان تا حصول نتیجه صادر کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *