قلعه‌نویی: در حال عوض کردن فلسفه بازی تیم هستیم/ از مس رفسنجان باید در حد خودش انتظار داشت

10:17 - 22 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۴۶۸۰
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان گفت: از تیم‌هایی مثل مس رفسنجان وقتی از لیگ یک به لیگ برتر می‌آید و مرکز استان هم نیست باید در حد خودش انتظار داشت.

- طبق اعلام سایت باشگاه مس رفسنجان، امیر قلعه‌نویی، پس از دیدار تدارکاتی دو تیم گل‌گهر سیرجان و مس رفسنجان، اظهار داشت: بازی واقعا جدی بود. متاسفانه دو سه مصدوم دادیم که ان‌شاءالله مورد خاصی نباشد. به محمد ربیعی تبریک می‌گویم. یک مربی کاربلد و جوان که هم با شایستگی به لیگ برتر آمد و هم اینکه تیم خیلی خوبی برای لیگ برتر درست کرده است. تیم‌هایی که از لیگ یک به لیگ برتر می‌آیند اگر تحت فشار نباشند روند بازی‌هایشان بهتر می‌شود.

وی با اشاره به تیم گل‌گهر، گفت: در حال عوض کردن فلسفه بازی تیم هستیم. خوشبختانه تا الان هم موفق بودیم و هفته به هفته بهتر می‌شویم. در پیک بدنسازی بودیم و بدن‌ها کمی خسته است. فکر می‌کنم تا شروع مسابقات بدن‌ها شاداب شود. با اینکه با یک تیم خیلی خوب و تاکتیکی بازی داشتیم توانستیم یک بازی منطقی انجام بدهیم. هرچند آنها هم موقعیت گل داشتند که باید در مورد این مسئله بیشتر کار کنیم.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در مورد اینکه مس رفسنجان چه جایگاهی را باید به دست بیاورد، گفت: تیم‌هایی هستند که از لیگ یک به لیگ برتر می‌آیند که قبلا تجربه این لیگ را داشته‌اند اما از تیم‌هایی مثل مس رفسنجان وقتی از لیگ یک به لیگ برتر می‌آید و مرکز استان هم نیست باید در حد خودش انتظار داشت. نباید به کادرفنی و تیم فشار آورد. چه فشار قهرمانی و چه فشار ماندن، همین که بتواند ثباتی داشته باشد و خودش را حفظ کند به نظرم موفقیت است. فکر می‌کنم این تیم این مهم را انجام می‌دهد. پا به پای ما دویدند و ایجاد موقعیت کردند.

قلعه‌نویی تصریح کرد: در بین تیم‌هایی که در این چند سال به لیگ برتر آمدند فکر می‌کنم مس جزو تیم‌های خوب است و لیگ برتر را هم با قدرت شروع خواهد کرد. نباید فکر کنند که این تیم زنگ تفریح است، نه تیم با برنامه‌ای است ولی تجربه ۴۰ ساله مربیگری من می‌گوید که نباید مخصوصا به این تیم‌ها نباید فشار آورد که باید فلان جای جدول باشید. این برای این تیم‌ها نتیجه عکس دارد.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر در خصوص اینکه در فصل جدید تعداد مربیان جوان مثل محمد ربیعی زیاد شده است، گفت: محمد ربیعی مربی جوان اما باتجربه‌ای است. پله‌ها و فشار‌های پایین‌تر را طی کرده و اینطور نبوده که فی‌البداهه بیاید. در گذشته خود من اینطور بودم. با کشاورز، برق تهران، استقلال اهواز و بعد استقلال تهران شروع کردم. پله پله طی کردم.

قلعه‌نویی با اشاره به نقش مدیریت در موفقیت مربیان جوان گفت: باید نگاه مدیران را دید. اگر نگاه مدیران این باشد که از فضای مجازی بترسند و بخواهند تحت فشار تماشاگر باشند این استعداد‌ها می‌سوزند؛ که آدمی که تازه فوتبال را کنار گذاشته اگر بخواهید فی‌البداهه او را مربی کنید، به نظر من عقلانی نیست. اعتقادم این است که استعداد‌های خوب ما پله پله بالا بیایند. مثل ربیعی، او حدود ۸ سال است که تجربه مربیگری دارد. فشار بازی‌ها را تحمل کرده، خودش تیمش را از لیگ یک به لیگ برتر آورده و خودش هم مزد زحماتش را می‌گیرد ولی اگر بخواهیم به فضای مجازی توجه کنیم و پشت اسم‌ها پنهان شویم و همان اسم‌ها را هزینه خودمان کنیم، سرمایه سوزی کردیم.

وی در خصوص برگزاری دربی کرمان در هفته دوم لیگ بیستم، خاطرنشان کرد: باید به فوتبال نگاه فوتبالی داشته باشیم. قشنگی‌های فوتبال را ببینید. از بازی فوتبال باید لذت ببرید که در فوتبال ایران لذت نمی‌برید. تنها چیزی که در فوتبال ایران نیست لذت است. همان نگاهی که به بازی‌های دیگرمان داریم به این تیم (مس رفسنجان) هم داریم. برای ما خود فوتبال و قشنگی‌های آن مهم است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *