انتخابات آمریکا و احتمال بروز جنگ داخلی

21:15 - 27 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۴۱۵۴
یک نظرسنجی از نگرانی آمریکایی ها از دوران پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور حکایت دارد.

بر اساس یافته‌ های یک نظرسنجی، نیمی از آمریکایی‌ها انتظار دارند شاهد افزایش خشونت‌ها در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور باشند.

به گزارش «سان»، این مطالعه این فکر را ایجاد می‌کند که احتمال دارد جنگی داخلی در آمریکا رخ دهد که یکی از عوامل اصلی آن، راست گرایان افراطی، هستند.

یافته‌های نظرسنجی «یوگاو» نشان می‌دهد که برخی عوامل بحرانی از جمله بحران سیاسی در آمریکا در پی اعتراضات «زندگی سیاه پوستان اهمیت دارد» پس از مرگ جورج فلوید، در ماه می‌، می‎تواند به وخیم شدن اوضاع کمک کند.

این گروه به همراه گروه‌های دیگر نژاد پرستی چندین بار پرچم‌های آمریکا را آتش زده و با پلیس درگیر شده اند؛ همچنین این اعتراضات با حضور و دخالت گروه‌های نژادپرستی به درگیری‌های بسیار شدید منجر شده است.

این نگرانی در محافل آمریکایی مطرح شده است که اگر دونالد ترامپ، از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کند و هواداران و مخالفان آنها به خیابان‌ها بروند، این درگیری که از قبل در جریان بود، ممکن است به خشونت گسترده تبدیل شود.

نظرسنجی «یوگاو» نشان می‌دهد که ۵۶ درصد آمریکایی‌ها از افزایش شدید خشونت‌ها و درگیری‌ها پس از انتخابات این کشور هراس دارند.

بر اساس نظرسنجی انجام شده از حدود ۲ هزار رای دهنده، ۴۷ درصد از این افراد عنوان کردند که با این ایده که انتخابات آمریکا به احتمال زیاد منصفانه و صادقانه است، مخالف هستند.

اندکی بیش از نیمی از آنها، یعنی ۵۱ درصد به طور کلی در مورد اینکه چه کسی به عنوان رییس جمهور قانونی آمریکا انتخاب می‌شود، نظری ندارند.

یک کارشناس می‎گوید «این نتیجه، ترسناک‌ترین نظرسنجی است که تاکنون با آن مرتبط بوده ام؛ هم چپگرا‌ها و هم راستگرایان مجهز به اسلحه هستند».

به گفته وی، «سیاسیون هیچ واکنشی به این اوضاع نشان نمی‌دهند و مردم آمریکا خود را برای اوضاع وخیم آماده می‌کنند».

یکی از جنبه‌های انتخاباتی که می‌تواند نقطه اشتعال باشد، این است که اگر ترامپ قبل از شمارش آرا پستی اعلام پیروزی کند.

ترامپ اخیرا گفت که دولتش هرگونه شورش را که ممکن است در پی اعلام پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری رخ دهد، سرکوب خواهد کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *