رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

زرخانلی: تیم امید پشتوانه تیم ملی است/ سن ورزش حرفه‌ای در دنیا پایین آمده است

16:15 - 25 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۴۱۳۶
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
سرمربی سابق تیم فوتسال فودکا تهران گفت: باید تیمی به عنوان تیم امید داشته باشیم که بازیکنان ۱۹ تا زیر ۲۳ سال در آن حضور داشته باشند.

رضا زرخانلی در گفت‌وگو با میزان، در ارتباط با لزوم تشکیل تیم فوتبال امید در فوتسال، اظهار داشت: ما در رده ملی یک تیم فوتسال جوانان داریم که از ۱۷ تا ۱۹ سال است و بعد از آن تیم ملی فوتسال است. باید تیمی داشته باشیم که بازیکنان ۱۹ تا زیر ۲۳ سال در آن حضور داشته باشند و به همین دلیل به تیم امید در رده ملی نیاز داریم. در حال حاضر سن ستارگان تیم ملی فوتسال بالا رفته و نزدیک به ۳۰ سال شده است.

وی در خصوص دلایل تشکیل تیم فوتسال امید، تصریح کرد: تیم امید پشتوانه تیم ملی فوتسال است. بالاخره ستاره‌های کنونی تیم ملی روزی کنار می‌روند و باید جوانان جای آنها را بگیرند. جای خالی تیمی برای بازه سنی ۱۹ تاز زیر ۲۳ سال به شدت احساس می‌شود. به نظرم انتخاب نام تیم «ب» برای این تیم اشتباه است و باید نام آن را تیم امید گذاشت که تشکیل آن برای فوتسال ملی واجب است.

سرمربی سابق تیم فوتسال فودکا تهران پیرامون لزوم جوانگرایی در ورزش، گفت: سن ورزش حرفه‌ای، امروز در دنیا پایین آمده و می‌بینید که ستارگان فوتبال زیر ۲۰ سال ظهور می‌کنند و می‌درخشند. در تیم‌های بزرگان دنیا مثل بارسلونا و یوونتوس در بازیکنان زیر ۲۰ سال در ترکیب اصلی حضور دارند و من تیم ملی اوکراین را در لیگ ملت‌های اروپا دیدم که با هدایت شوچنکو از بازیکنان جوان استفاده می‌کرد و بازی درخشانی هم داشتند.

زرخانلی در پایان درباره روند جانشین شدن جوانان در آینده با جای ستارگان کنونی تیم ملی فوتسال ایران، خاطرنشان کرد: باید بپذیریم که روزی ستارگان کنونی تیم ملی فوتسال بالاخره کنار می‌رود چون آنها نمی‌توانند برای همیشه بازی کنند. باید برای آنها جانشین داشته باشیم.


برچسب ها: فوتسال

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *