سرکوب مهاجران در آمریکا و حمله ترامپ به سیستم مهاجرتی

21:15 - 26 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۳۹۳۴
نشریه نیویورک تایمز می‎گوید دولت آمریکا با حضور دونالد ترامپ به همه جنبه‌ های سیستم مهاجرت این کشور حمله کرده است.

- گزارش موسسه سیاست‌های مهاجرت آمریکا بیش از ۴۰۰ اقدام در مورد مهاجرت را که توسط مجموعه گسترده‌ای از ادارات فدرال در دوره ترامپ اعمال شده بود، مشخص کرد.

به گزارش «نیویورک تایمز»، تبعات این اقدامات بسیار واضح است؛ بین سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹، میزان مهاجرت سالانه به آمریکا تقریبا ۵۰ درصد کاهش یافته و به حدود ۶۰۰ هزار نفر در سال رسیده است که این میزان از دهه ۱۹۸۰ میلادی تاکنون بی سابقه بوده است.

این سقوط میزان مهاجرت به آمریکا بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ به طور واضح نتیجه اقدامات محدود کننده مهاجرت به آمریکاست.

«ویلیام فِری»، تحلیلگر موسسه بروکینگز، می‎گوید «از این اقدامات می‌توان به ممنوعیت‌های مهاجرت از کشور‌های منتخب و ایجاد ترس در میان سایر گروه‌های احتمالی مهاجر نسبت به سیاست‌های این دولت، اشاره کرد».

در بهار سال ۲۰۱۸ میلادی، هنگامی که هزاران خانواده آمریکای مرکزی برای درخواست پناهندگی از مرز‌های جنوب آمریکا عبور کردند، وزارت دادگستری آمریکا دستور بازداشت هر کسی را که بدون اجازه به آمریکا می‌آمد، صادر کرد؛ این اقدام باعث جدایی صد‌ها خانواده و حتی جدایی نوزادان از پدر و مادر خود شد.

دادستان کل وقت آمریکا برای ترساندن مهاجران از آوردن خانواده هایشان به مرز‌های آمریکا گفت «ما باید بچه‌ها را از خانواده هایشان جدا کنیم و ببریم»؛ فرقی نمی‌کرد که این کودکان چه سنی دارند.

خشم ملی و بین المللی از این بی رحمی، دولت آمریکا را مجبور به لغو سیاست جدایی خانواده‌ ها کرد.

مقام‎های کنترل مرزی آمریکا اعلام کردند که درخواست پناهندگی را تنها از افرادی که از گذرگاه‌های مرزی تایید شده وارد می‌شوند، می‌پذیرند.

در آن گذرگاه‌های تایید شده، پناهجویان مجبور هستند روز‌ها و حتی هفته‌ها در صف‌های طولانی صبر کنند تا فرصتی برای نزدیک شدن به مرز و درخواست پناهندگی کنند.

در اقدام بعدی، کاخ سفید با انتصابات از سوی ترامپ، هیئت تجدیدنظر در امور مهاجرت را راه اندازی کرد که نتیجه اش واضح است: «افزایش رد درخواست‌های پناهندگی.»

دونالد ترامپ همچنین با استفاده از تهدید به افزایش تعرفه‌ های گمرکی، مکزیک را به سرکوب مهاجران فاقد اسناد آمریکای مرکزی سوق داد و پناهجویان ناامید را در سمت مرز مکزیک نگه داشت، در حالی که پرونده‌های آنها مسیر‌های پر پیچ و خم دادگاه‌های مهاجرت آمریکا را طی می‌کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *