رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

انتخابات آمریکا و تشدید حملات نژادپرستانه

20:15 - 29 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۳۵۹۴
نیویورک تایمز می‎گوید که موضوع نژادپرستی و حملات به معاون سیاه پوست جو بایدن در جریان کارزارهای انتخاباتی آمریکا بیش از پیش تشدید شده است.

- واکنش‎ها به عملکرد کامالا هریس، معاون جو بایدن در مناظره با معاون ترامپ، نه تنها تعصبی در آمریکا را نشان می‌دهد که زنان و افراد رنگین پوست با آن روبرو هستند، بلکه این واقعیت است که برای زنان رنگین پوست، این تعصب بیشتر است.

پس از اینکه سناتور کامالا هریس، به عنوان نخستین زن رنگین پوست که به عنوان عضو یک حزب مهم در یک مرحله مناظره شرکت کرد، ترامپ، وی را «کمونیست» و دو بار «هیولا» خطاب کرد.

به گزارش نیویورک تایمز، لحن ترامپ، یک نمونه صریح و غیرمعمول از نگرش‌های مغرضانه وی در زمینه چگونگی رفتار با زنان، با افراد رنگین پوست و به ویژه رفتار با زنان رنگین پوست بود.

همچنین یکی از اعضای هیئت مشاوره مبارزات انتخاباتی ترامپ، هریس را «یک دروغگو غیرقابل تحمل» خواند.

انتخاب هریس به عنوان معاون بایدن بسیاری از آمریکایی‌ها را که برای نخستین بار خود را در یک کمپین بزرگ ریاست جمهوری می‌دیدند، به وجد آورد؛ این امر همچنین واقعیت ثابت نژادپرستی و تبعیض جنسی در آمریکا را نشان داد.

کارشناسان و تحلیلگران آمریکایی می‌گویند زنان سیاه پوست اغلب سختگیرانه‌تر مورد قضاوت قرار می‌گیرند.

رفتار‌ها در آمریکا همواره با تبعیض جنسی همراه بوده است که علیه زنان از هر نژاد، به ویژه زنان سیاه پوست رایج است.

یک تحلیلگر، با اشاره به ترکیبی از نژادپرستی و تبعیض نژادی که زنان سیاه پوست در آمریکا با آن روبرو هستند، گفت «اگر هریس یک زن سیاه پوست نبود، شاهد این موارد کلیشه‌ای یا این نوع تهدید‌ها علیه او نبودیم».ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *