۱۱ کابرد متفاوت مایع ظرفشویی

۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۷:۰۱
کد خبر: ۶۶۳۲۳۰
شاید در ابتدا به نظر برسد که مایع ظرفشویی تنها در شستن ظرف و ظروف کاربرد دارد، ولی در اصل اینطور نیست مایع ظرفشویی از آنجایی که شوینده ملایمی است جایگزین بسیار خوبی برای شوینده‌های شیمیایی قوی‌تر است.

- نمناک نوشت: آیا می‌دانستید که مایع ظرفشویی یکی از مهم‌ترین لوازم موجود در منزل است؟ اما بهتر است که مایع ظرفشویی انتخابی شما بیش از حد خشن نباشد و بتواند کمی ملایم‌تر عمل کند.

این پاک کننده‌ها می‌توانند جایگزین مناسب تری برای انواع دیگر شوینده‌ها در منزل باشند، زیرا اغلب ملایم هستند. البته به غیر از ظرف شستن، کاربرد‌های بسیار زیاد دیگری هم دارند که در این قسمت به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

تمیز کردن فیلتر‌های تهویه کننده هوا

فیلتر‌های تهویه کننده هوا به شدت آلودگی‌ها و گرد و غبار را به خود جذب می‌کنند و در نتیجه باید پاکسازی شوند تا این آلودگی‌ها را به داخل خانه انتقال ندهند. برای پاکسازی فیلتر‌های تهویه کننده کافی است که از آب گرم همراه با مایع ظرفشویی استفاده کنید و به آرامی از طریق فرچه، آن را تمیز کنید.

از بین بردن لکه‌های روی فرش و موکت

دو قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را داخل دو فنجان آب گرم بریزید و با استفاده از یک دستمال سفید که به آن آغشته کرده اید، روی لکه‌ها بکشید تا به خورد فرش برود و بعد با آب سرد شستشو دهید و در نهایت با یک دستمال خشک نمایید.

پاک کردن کف از طریق طی کشیدن

هر زمان که خواستید کف منزل خود را طی بکشید، می‌توانید داخل سطل علاوه بر آب از کف صابون یا مایع ظرفشویی استفاده کنید. چند قطره مایع ظرفشویی با آب گرم به شدت می‌تواند کف خانه را تمیز کند و برق بیندازد.

کابینت‌ها

همانطور که گفتیم کابینت‌های داخل آشپزخانه به شدت چرب می‌شوند. کابینت‌ها از هر نوعی که باشند، مخصوصاً انواع فلزی می‌توانند به راحتی با مقداری اسپری مایع ظرفشویی با دستمال تمیز شوند.

سنگ مرمر و گرانیت

بیشتر افراد فکر می‌کنند که پاک کردن این سنگ‌ها کار بسیار سختی می‌باشد و یا خرید پاک کننده‌های مخصوص آن‌ها گران است، اما کافی است که چند قطره مایع ظرفشویی را با آب مخلوط کنید و روی این سنگ‌ها بکشید و شاهد برق افتادن آن‌ها باشید.

از بین بردن لکه‌های روغن ماشین

برای تمیز کردن لکه‌های روغن کف پارکینگ، ابتدا روی آن‌ها جوش شیرین بپاشید و بعد چند قطره مایع ظرف شویی روی آن بریزید و با یک فرچه پلاستیکی بسابید و بعد از چند ساعت با آب ولرم شستشو دهید و اگر لکه‌ها همچنان باقی ماندند، مجددا این کار را تکرار کنید.

شیشه و پنجره‌ها

اصلا نیازی نیست که از شوینده و اسپری‌های مخصوص شیشه پاک کن استفاده کنید. فقط کافی است که چند قطره مایع ظرفشویی را با آب مخلوط کنید و با دستمال روی شیشه بکشید تا به راحتی آلودگی‌ها و اثر انگشت از روی آن از بین برود.

تمیز کردن جواهرات و برق انداختن آن‌ها

جواهرات نیز آلودگی را به خود جذب می‌کنند و باعث می‌شوند که بعد از مدت زمانی درخشندگی اصلی خود را از دست بدهند و در نتیجه باید آن‌ها را تمیز کنید. مایع ظرفشویی میزان درخشندگی همیشگی آن‌ها را برمی گرداند. کافی است که ۵ الی ۱۰ دقیقه آن‌ها را داخل ترکیب آب و مایع ظرفشویی قرار دهید و همچنین می‌توانید با یک براش تمیز، لابلای جواهرات را بکشید و آن را اسکراب کنید.

تمیز کردن عینک

همچنین می‌توانید برای پاک کردن لنز عینک نیز از مایع ظرفشویی استفاده کنید. به این صورت که یک قطره مایع ظرفشویی را روی آن بریزید و با دستمال، لنز را تمیز کنید.

تمیز کردن لاستیک ماشین

برای این کار از مایع ظرفشویی استفاده کنید. ترکیبی از آب گرم و مایع ظرفشویی می‌تواند به راحتی آلودگی‌ها را از آن بیرون می‌کشد. فقط کافی است که با یک فرچه، همزمان ترکیب مایع ظرفشویی و آب را روی لاستیک و لابلای چرخ پخش کنید.

از بین بردن صدای قژقژ در‌ها

گاهی اوقات در‌ها به علت خشکی صدای قژقژ می‌دهند که علاوه بر روغن می‌توانید مایع ظرفشویی را برای نرم کردن به آن‌ها بزنید تا این صدا از بین برود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *