دستگاه قضا تمام قد در راستای رفع موانع تولید در میدان ایستاده است

۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱:۳۶
کد خبر: ۶۶۰۸۷۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه دستگاه قضا تمام قد در لبیک به مقام معظم رهبری در عرصه حمایت از تولید و صنعت ایستاده گفت: هدف دستگاه قضا چشاندن طراوت تولید و صنعت به فعالان این عرصه با حمایت قضایی و حقوقی در سال جهش تولید است.

- غلامعلی دهشیری در بازدید میدانی از کارخانه فولاد یزد در جمع مدیران این شرکت گفت: دستگاه قضا استان یزد تمام قد در راستای رفع موانع حقوقی و قضایی صنعتگران و تولیدکنندگان در لبیک به مقام معظم رهبری در میدان ایستاده است.

وی افزود: حمایت دستگاه قضا در این حوزه تا جایی ادامه دارد که بتواند با حمایت‌های قضائی و حقوقی خود شیرینی تولید و صنعت را به فعالان این عرصه بچشاند تا هم اثر تحریم‌ها را کاهش دهد و هم در زندگی و کسب و کار مردم رونق ایجاد کند.

دهشیری با بیان اینکه عمده مشکلات تولید کنندگان در حوزه مسائل اجرایی و سیاستگذاری است تصریح کرد: دستگاه قضا در کنار مدیران اجرایی استان جهت تسریع در رفع مشکلات تولید کنندگان و سرمایه گذاران است.

وی گفت: باید مدیران به دنبال آن باشند تا با ایجاد امینت سرمایه گذاری زمینه را جهت حضور سرمایه گذاران داخلی و حتی خارجی در استان فراهم کنند.

رییس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه در دستگاه قضا به دنبال آن هستیم تا حد امکان با ایجاد تعامل هیچ پرونده‌ای برای صنعتگران و تولید کنندگان استان تشکیل نشود اضافه کرد: تشکیل دو شورای صلحی ویژه بخش صنعت و معدن از جمله اقدامات صورت گرفته در این راستا می‌باشد.

وی با اشاره به برگزاری مستمر جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در استان گفت: این ستاد یک ساختار حمایتی است که با محوریت دستگاه قضائی، سازمان‌های وابسته و همراهی بخش خصوصی به دنبال رفع موانع حقوقی و قضائی تولید کنندگان و صنعتگران استان است.

دهشیری افزود: رفع موانع حقوقی تولید، کاهش خطر پذیری سرمایه گذاری، افزایش امنیت سرمایه گذاری، حمایت از اشتغال و کارآفرینی و جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی از مهمترین اهداف ستاد اقتصادی مقاومتی در استان است.

وی تصریح کرد: مصمم هستیم که کلیه مصوبات جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی اجرایی شود تا جایی که تمرد از مصوبات این ستاد توسط دستگاه‌های اجرایی مورد بازخواست و پیگیری قرار خواهد گرفت.

عالی‌ترین مقام قضایی استان یزد بر لزوم حل مشکلات شرکت‌های در آستانه برشکستگی تاکید کرد و گفت: در همین راستا اداره تصفیه و ورشکستگی دادگستری از صنایع دارای مشکل بازدید و با اتخاذ سیاست‌های حمایتی به دنبال ایجاد بستر لازم جهت جلوگیری از ورشکستگی و بازگشت آن‌ها به چرخه تولید است.

وی در ادامه به فعالیت خوب مجموعه فولاد یزد درحوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه اشتغال، کار آفرینی، مسئولیت اجتماعی و ... اشاره کرد و افزود: اهتمام شرکت فولاد در جهت تکمیل چرخه تولید فولاد در کشور، اتکا به دانش بومی دانشمندان و نخبگان جوان و فعالیت اقتصادی در ۸ استان کشور قابل تقدیر است.

دهشیری با اشاره به کمک خوب فولاد یزد در بحث آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت: در صورت امکان بستر لازم جهت حضور مددجویان زندانی دارای حکم رای باز جهت طی دوران محکومیت خود در فولاد با هدف بازگشت این افراد به جامعه، کاهش بیکاری در بین این قشر، کاهش آسیب‌های داخل زندان و کاهش آسیب‌های خانواده زندانیان فراهم شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *