بازدید از پیش اعلام نشده رییس کل دادگستری یزد از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم

۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰:۴۱
کد خبر: ۶۶۰۳۱۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان یزد در بازدیدی از قبل اعلام نشده، با هدف ارزیابی عملکرد و نظارت صریح و بی واسطه بر نظم و انضباط اداری و سایر معیار‌های تکریم ارباب رجوع، از مجموعه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری بازدید کرد.

- غلامعلی دهشیری در حاشیه بازدید از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با تأکید بر اهمیت رسالت پیشگیری از وقوع جرم گفت: بند پنجم اصل ۱۵۶ قانون اساسی، پیشگیری از قوع جرم را بر عهده قوه قضاییه قرار داده و این وظیفه و رسالتی است که باید برای آن برنامه داشت.

وی تصریح کرد: موضوع پذیرفته شده در دنیای امروز این است که پیشگیری مقدم بر درمان است لذا باید فعالانه و اثر گذار به موضوعات مختلف اجتماعی و معضلات مبتلابه جامعه ورود کرد و با تکیه بر اقدامات وضعی، انتظامی و فرهنگی و اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرم را رقم زد.

این مقام قضایی به مسئله اختلافات خانوادگی و آسیب اجتماعی طلاق اشاره کرد و بیان داشت: برای تحکیم بنیان خانواده و استحکام مقدس‌ترین نهاد اجتماعی، باید همه ظرفیت‌های ممکن را بسیج و در خدمت گرفت.

وی به برگزاری کارگاه‌های آموزش زوجین در آستانه طلاق در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: کارگاه‌هایی که تحت عنوان کارگاه مهر برای زوجین در آستانه طلاق تشکیل می‌گردید، بسیار اثر گذار بود که در حال حاضر به علت عدم وجود فضای آموزشی مناسب با رعایت فاصله گذاری اجتماعی تشکیل نمی‌گردد.

رییس کل دادگستری استان یزد، خدمت به مردم را توفیق الهی ذکر کرد و ابراز داشت: شکرانه توفیق خدمت به مردم، تکریم مراجعین و حفظ کرامت ارباب رجوع است که باید به آن اهتمام داشت.

شایان ذکر است رییس کل دادگستری استان یزد در بازدید یک ساعته خود را مجموعه معاونت اجتماعی با کارکنان و تعدادی از مراجعین به گفتگو پرداخت و دستور پیگیری برخی از مسائل را صادر کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *