«لندی» آبشاری در چهارمحال و بختیاری

۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۳:۰۱
کد خبر: ۶۵۷۶۴۴
آبشار لندی یکی از آبشار‌های دایمی و زیبای استان چهارمحال و بختیاری است که در منطقه شلیل از توابع شهرستان اردل قرار گرفته است.
_ مشرق نوشت: آبشار لندی یکی از آبشار‌های زیبا در مجاورت رودخانه بازفت در جنوب استان چهارمحال و بختیاری است. طول تقریبی این آبشار متر۴۰ و عرض تاج آن ۳ متر است. آب این آبشار وارد رودخانه بازفت شده و نهایتا در پشت سد کارون ۴ انباشته میشود. نزدیک‌ترین بخش به این آبشار ناغان، شهر سرخون و دهستان، دوپلان میباشد.
 
جاده دسترسی به آبشار علاوه بر مسیر طولانی و کوهستانی، دارای پیاده روی نسبتا طولانی (حدود ۱۰ کیلومتر از روستا) با شیب‌های تند و نفس گیر، اما در عین حال زیبا با مناظر کم نظیر است. در طول مسیر چادر‌های عشایر بختیاری قابل رویت است. برای دسترسی به آبشار از ناغان به سمت دوپلان مسیر را در پیش بگیرید. پس از عبور از گندمکار و گلشور، پس از طی ۱۱ کیلومتر به دو راهی شلیل خواهید رسید که مسیر را به سمت جاده فرعی تغییر دهید. بعد از طی ۲۰ کیلومتر جاده پرپیچ و خم کوهستانی با آسفالت سرد و گذر از روستا‌های شلیل و دورک قنبری به روستای گوزلک میرسید. از این روستا تا روستای لندی جاده خاکی، پرشیب و در موازات رودخانه بازفت ادامه دارد. انتهای این مسیر روستای لندی است. بیشتر طول مسیر در جهت فرود به سمت دره پیموده می‌شود. بعد از رسیدن به روستای لندی مسیر تا آبشار اصلی لندی در حدود ۳ ساعت پیاده روی با شیب‌های تند است. پیشنهاد میگردد برای دسترسی به آبشار از راهنمای محلی استفاده نمایید.
 
«لندی» آبشاری در «چهارمحال و بختیاری»
«لندی» آبشاری در «چهارمحال و بختیاری»
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *