کاهش هزار نفری زندانی در قزوین

۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰:۴۲
کد خبر: ۶۵۶۴۳۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان قزوین از کاهش هزار نفری مددجویان در طول سه سال اخیر در این استان خبر داد.
- حجت الاسلام قدرتی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل زندان‌های استان قزوین از الکترونیکی شدن فرآیند ملاقات زندانیان خبر داد و گفت: دستگاه قضایی استان قزوین در راستای گسترش فعالیت‌های الکترونیکی اقدامات ارزنده‌ای انجام داده است.

مقام ارشد قضایی استان قزوین دستاورد الکترونیکی شدن را بسیار با ارزش دانست و گفت: این اتفاق می‌تواند هم برای خانواده‌های زندانیان و هم کارکنان زندان‌ها مفید و موثر باشد.

به گفته حجت الاسلام قدرتی؛ در طول سه سال اخیر شاهد کاهش هزار نفری جمعیت مددجویان در زندان‌های استان بوده ایم.

در ادامه این آیین معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: هر جامعه متمدن و مترقی نیازمند قانون و نظم است و مهمترین پشتوانه اجرای قانون در یک جامعه ضمانت کیفری است و اجرای قانون تنها در سایه اقتدار قوانین کیفری محقق خواهد شد.

حجتی پور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ترمیم فضای زندان‌ها گفت: زندان‌ها باید شرایطی داشته باشند تا زندانیان در دوران محکومیت ضمن اصلاح از آموزش‌های اخلاقی و دینی بهره‌مند شوند.

حجتی پور آموزش هدف محور در زندان‌ها را یکی از اقدامات بسیار سازنده در فضای زندان‌ها دانست و افزود: ضمن اینکه زندان‌ها باید فضای امن برای اصلاح باشد باید آموزش‌های مناسب به زندانیان ارائه شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان زندان‌ها گفت: آموزش قرآن و اجرای فریضه نماز و همچنین آموزش سبک زندگی در زندان‌ها از برنامه ریزی‌های دستگاه قضا برای مددجویان است.

حجتی پور گفت: انتظار می‌رود نهاد‌های فرهنگی از قبیل دانشگاه‌ها نیز در راستای آموزش‌های فرهنگی در کنار سازمان زندان‌ها حضور داشته باشند.

وی همچنین دادرسی الکترونیکی و ملاقات الکترونیکی را اقدامی با ارزش و بسیار سودمند دانست.

گفتنی است طی این مراسم از زحمات محمد علی محمدی تقدیر و حمید رضا جهانگیری زرگانی به سمت جدید مدیرکل زندان‌های استان قزوین معرفی شدند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *