تولید تجهیزات نظامی متناسب با تهدید‌های روز/ استفاده از آخرین فناوری‌ها در صحنه رزم

۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶:۵۵
کد خبر: ۶۵۵۱۴۹
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش گفت: بعد از چهار دهه شیطنت‌های دشمنان و اعمال تحریم‌های سخت، به لطف خداوند و دعای مردم توانستیم تجهیزات را متناسب با تهدید‌های روز با آخرین فناوری‌ها، تولید و در صحنه رزم از آن‌ها استفاده کنیم.
امیر دریادار شهرام ایرانی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به رزمایش مشترک «ذوالفقار ۹۹ ارتش» که در گسترهٔ دو میلیون کیلومتر مربعی از شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند برگزار شد، گفت: امروز ۲۲ شهریور روز پایانی این رزمایش با انجام تاکتیک‌های در نظر گرفته شده و اجرای نمایش قدرت توانمندی‌های دفاعی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایراناست.
 
وی افزود: این رزمایش با رژه دریایی یگان‌های شرکت‌کننده متشکل از زیرسطحی‌ها، ناوشکن‌ها، ناو‌های پشتیبانی رزمی، ناو‌های نیروبرسنگین و سبک، ناو‌های پشتیبانی سبک و ناو‌ها و قایق‌های هجومی با حضور مقامات بلند پایه نظامی به پایان خواهد رسید.

ایرانی اظهار داشت: منطبق بودن تجهیزات متناسب با تهدید‌ها و راهبرد‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران را شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: کلیه مراحل تحقیقی و پیش بینی شده، جهت اقدام در صحنه رزم دقیقاً اجرا شد.

سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش گفت: بحمدالله کلیه نیرو‌های شرکت کننده در این رزمایش، عمدتاً نیرو‌های جوانی بودند که آموزش‌های لازم را دیده بودند و به نوعی در صحنه رزم مورد ارزیابی دقیق قرار گرفتند.

وی اظهارداشت: تجهیزات بومی و ایرانی ساخته شده، توسط دستان پر توان صنایع وزارت دفاع و پششتیبانی نیرو‌های مسلح، مراکز علمی و صنعتی در رزمایش در اختیار رزمندگان قرار گرفت.

سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش تصریح کرد: بحمدالله تجهیزات بومی به‌کارگیری شده در این رزمایش، از کارایی لازم، توان مقابله جدی و کوبنده با هرگونه تهدید برخوردار بودند و مورد ارزیابی قرار گرفتند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *