رفع برخی از مشکلات واحد‌های تولیدی در استان یزد

۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰:۵۴
کد خبر: ۶۵۴۸۴۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان یزد با اشاره به سفر رییس قوه قضاییه در سوم بهمن ۹۸ به استان یزد گفت: بررسی برخی از مشکلات واحد‌های تولیدی استان و رفع آن که به تبع حضور نمایندگان ریاست قوه در شهرستان‌ها و بازدید‌های میدانی صورت گرفت از جمله دستاورد‌های این سفر بود.

- غلامعلی دهشیری در نشست کارگروه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه بر لزوم حمایت همه دستگاه‌ها و نهاد‌های متولی از حوزه تولید تاکید کرد و گفت: حمایت از تولید با سخن و سخنرانی محقق نمی‌شود بلکه تمامی حمایت‌ها اعم از حمایت قانونی، قضایی، مالی، بانکی و ... باید همه با هم در یک راستا حرکت کند تا شاهد رونق و جهش تولید باشیم.

وی افزود: اگر حمایت لازم از تولید و تولید کننده صورت گیرد در بخش‌های مختلف جامع، چون اشتغال، مهار تورم، توازن بودجه، افزایش ارزش پول ملی و ... اثرات آن به خوبی مشهود می‌شود که همه جامعه از آن منتفع خواهند شد.

دهشیری تصریح کرد: اگر در جامعه تسهیلاتی وجود دارد اعم از ارز، زمین، اعتبار، وام باید در اولویت و در راستای حمایت از تولید قرار گیرد و در عمل هم چنین اقدامی مشهود باشد.

وی با بیان اینکه اگر دولتمردان خوب تصمیم بگیرند دستگاه قضا هم خوب حمایت می‌کند گفت: حمایت از مدیران جسور و دلسوز که همت خود را در راستای حمایت از تولید به کار می‌گیرند در اولویت دستگاه قضا قرار دارد.

رییس کل دادگستری استان یزد با اشاره به سفر رییس قوه قضاییه در سوم بهمن ۹۸ به استان یزد گفت: بررسی برخی از مشکلات واحد‌های تولیدی استان و رفع آن که به تبع حضور نمایندگان ریاست قوه در شهرستان‌ها و بازدید‌های میدانی صورت گرفت از جمله دستاورد‌های این سفر بود.

وی تصریح کرد: ماحصل یکی از این بازدید‌ها حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و دبیر ستاد مرکزی اقتصاد مقاومتی در کارخانه شیشه اردکان و پیگیری مشکلات این واحد تولیدی بود.

دهشیری با اشاره به اهمیت کارخانه شیشه اردکان یکی از کارخانه‌های منحصر بفرد در کشور و خاور میانه در زمینه اشتغال، تولید، تامین نیاز داخل و صادرات به ۵۸ کشور گفت: مشکلات این کارخانه در ستاد مرکزی اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه مطرح و تصمیماتی خوبی در راستای حمایت از تولید و توسعه این مجموعه اتخاذ شد.

شایان ذکر است در این جلسه که با حضور استاندار و برخی معاونین وی و مدیران اجرایی برگزار شد، مسائل و مشکلات کارخانه شیشه اردکان با حضور مسوولان این واحد و کارشناسان بررسی و مقرر شد تا ظرف دو ماه پس از اخذ نظر هیات کارشناسان رسمی دادگستری نسبت به رفع موانع قضایی و حقوقی موجود با بررسی، پیگیری اقدام شود و کمک برای ارتقای فعالیت و تولید و اشتغال بیشتر در آن واحد صورت گیرد.

در کارخانه شیشه اردکان هم اکنون با تولید روزانه ۸۰۰ تن انواع محصولات شیشه در مجموع یک هزار و ۴۰ نفر مستقیما در آن فعالیت دارد و با اجرای طرح توسعه تعداد افراد شاغل در آن به ۲ هزار نفر خواهد رسید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *