ضرب الاجل ۳ ماهه برای حل مشکل مسکن مردم روستای «شیخ شبان»/ واگذاری کشتارگاه جونقان ابطال شد/ اختصاص هزار میلیارد برای حل مشکلات قضایی چهارمحال و بختیاری

۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۸:۰۵
کد خبر: ۶۵۴۶۲۳
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس قوه قضاییه در بدو ورود به فرودگاه شهرکرد اهداف حضور در استان چهارمحال و بختیاری را تشریح کرد و گفت: تا حدودی که در این سفر می شود نسبت به رفع مشکلات استان پیگیری‌ها را انجام خواهیم داد و آن حدودی را هم که در استان امکان ندارد در مرکز دنبال کنیم تا ان‌شاالله این سفر منشأ آثار خیر باشد‌.

- آیت الله رییسی در شانزدهمین سفر استانی خود امروز پنجشنبه ۲۰ شهریور به همراه جمعی از مسئولان عالی قضائی به منظور بررسی مسائل و مشکلات قضایی و حقوقی استان چهارمحال و بختیاری و دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی وارد این استان شد؛ بنابراین گزارش، تیم‎های کارشناسی و ارزیابی از هفته‎های گذشته برای بررسی آخرین مسائل و تهیه گزارش‎های کارشناسی در استان چهارمحال و بختیاری حضور یافته اند و گزارشی جامع از مسائل قضایی این استان تدوین شده است.

اختصاص حدود هزار میلیارد ریال برای حل مشکلات دستگاه قضایی استان چهارمحال و بختیاری
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۲۲:۳۸

آیت الله رییسی در گفت‌وگوی تلویزیونی در پایان سفر استانی به چهارمحال و بختیاری با اشاره به مشکل آب در این استان اظهار کرد: میزان آب به دلایلی کم شده است و مردم استان چهارمحال و بختیاری و استان‌های همجوار دچار مشکل شده اند.

ضرب الاجل ۳ ماهه برای حل مشکل مسکن مردم روستای «شیخ شبان»/ واگذاری کشتارگاه جونقان ابطال شد/ اختصاص هزار میلیارد برای حل مشکلات قضایی چهارمحال و بختیاری

وی افزود: سفر ما برای شنیدن نقطه نظرات و دغدغه‌های مردم و کشاورزان بود که به ما کمک کرد.

رییس قوه قضاییه یادآور شد: درخواست کردم وزیر نیرو جلسه شورای عالی آب را هر چه زودتر تشکیل دهند و نقطه نظرات مسئولان چهارمحال و بختیاری و استان‌های همجوار را مورد عنایت قرار دهند و به تصمیمی عادلانه برسند.

آیت الله رییسی بیان داشت: هیچ کس از مسئولین استان و مردم نگفتند آب به ما اختصاص پیدا کند بلکه خواهان عدالت در این حوزه هستند و مدیریت مصرف آب از موضوعات کلیدی است.

وی با اشاره به حضور در روستای شیخ شبان، گفت: ادای احترام به شهدا و استمداد از روح بلند آن ها و رسیدن خدمت خانواده معظم شهدا را وظیفه خود دانستم. 

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: از مشکلاتی که مردم این منطقه داشتند اختلاف با منابع طبیعی بود و مدعی بودند رایی صادر و اجرا نشده است. تاکید شد که حتما و در اسرع وقت شورای حفظ حقوق بیت المال با حضور سازمان های ذیربط تشکیل شود و موضوع در دستور کار قرار گیرد و ظرف زمانی سه ماه را برای حل این مشکل درنظر گرفتیم.

آیت الله رییسی با اشاره به اعزام پانزده تیم کارشناسی برای بررسی مسائل استان چهارمحال و بختیاری گفت: نظام مسائلی که در این استان تعریف شد در دستور کار قرار گرفت و در جلسات این سفر موضوعات بررسی شد. 

وی با اشاره به دستاوردهای شانزدهمین سفر استانی خود، افزود: در جلسه شورای عالی قضایی بررسی های پانزده گروه و نیازمندی های استان مطرح شد. نزدیک هزار میلیارد ریال از منابع قوه قضاییه و منابع استانی برای مشکلات پزشکی قانونی، زندانها، شورای حل اختلاف و مسائل مرتبط به دادگستری اختصاص دادیم. البته مهمتر از اصل سفر پیگیری مصوبات است و نتیجه پیگیری ها را باید مردم احساس کنند.

رییس قوه قضاییه با اشاره به عملکرد رسانه ها بیان داشت: رسانه ملی و عموم رسانه ها مسائل مرتبط با قوه قضاییه وپیگیری هایی که داریم را خوب مطرح می کنند. رسانه ها پل ارتباطی صادقی بین مردم و مسولین باشید و توقع نداریم همیشه نظرات ما برای مردم مطرح شود.

وی گفت: رسانه ملی در برخی بخش های خبری گاهی دغدغه هایی مانند خام فروشی را بعنوان یک موضوع مطرح می کند که ما بلافاصله به سازمان بازرسی می گوییم این موضوع را دنبال کنند.

 

اگر خصوصی سازی درست اجرا می شد تولید و اشتغال در کشور رونق می گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۹:۵۵
واگذاری کشتارگاه جونقان توسط دستگاه قضایی ابطال شده است
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۳:۵۶

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در ادامه سفر یک روزه خود به استان چهارمحال و بختیاری با کشاورزان و دامداران استان در محل استانداری در شهرکرد دیدار کرد و پس از شنیدن حرف‌های آنها، با اشاره به کمبود آب مورد نیاز کشاورزی اظهار داشت: برای انجام هر کاری باید ابتدا نیازسنجی شده و در گام بعد متناسب با آن نیازها، امکانات و منابع اختصاص پیدا کند.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم مدیریت مصرف آب، گفت: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، ۶ میلیارد متر مکعب آب استان چهارمحال و بختیاری به ۳ میلیارد کاهش یافته که طبعاً اثر منفی بر کشاورزی خواهد داشت و لازم است برای مصرف بهینه این میزان آب، یک نیازسنجی دقیق و برنامه ریزی اصولی داشت.

ضرب الاجل ۳ ماهه رییس دستگاه قضا برای حل مشکل مسکن مردم روستای «شیخ شبان» در چهارمحال و بختیاری/ واگذاری کشتارگاه جونقان توسط دستگاه قضایی ابطال شده است

آیت الله رئیسی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های مشترک این است که آب شرب به صورت عادلانه به همه برسد تا شاهد یک کشاورزی متناسب در منطقه باشیم و مدیریت آب بر اساس منافع کشور، هم بر عهده دولت، وزارت نیرو و شورای عالی آب و هم کشاورزان باید به آن توجه داشته باشند.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اجرای عدالت در توزیع، خاطر نشان کرد «وقتی که منابع به میزان کافی وجود ندارد، باید صرفه جویی و همچنین اولویت بندی در مصرف منابع از سوی تصمیم گیران به طور جدی مورد توجه قرار گیرد».

آیت الله رئیسی ادامه داد: کسانی که متولی مدیریت مصرف آب هستند باید منابع آبی مورد نیاز برای شرب یا کشاورزی را از راه‌های اصولی تأمین نمایند، اما این کار قطعاً با توجه به دشواری‌های انتقال آب به مناطق کمتر برخوردار، فرایندی زمان بر است.

رئیس قوه قضاییه از استان چهارمحال و بختیاری به عنوان «استان آب و آینه و آفتاب» یاد کرد و با تأکید بر تلاش برای افزایش منابع آبی در این منطقه، به شورای عالی آب به عنوان یک نهاد حاکمیتی توصیه کرد که با یک نگاه متخصصانه و با درنظر گرفتن ظرفیت‌های استان چهارمحال و بختیاری و مناطق همجوار، زمینه را برای توزیع و مصرف عادلانه آب فراهم کند.

آیت الله رئیسی با اشاره به تلاش‌های معاون اول و مسئولان سازمان بازرسی کل کشور برای حل مشکلات آبی کشاورزان استان‌های چهارمحال و بختیاری و اصفهان و دیگر استان‌های همجوار، تصریح کرد: دولت باید با تقسیم عادلانه منابع آبی اجازه ندهد حق یک روستایی و یک شهری یا حق یک استان در استفاده از منابع تضییع نشود.

رئیس قوه قضاییه به موضوع استفاده نامناسب از منابع آبی و مصرف آب در امور پرمصرف نیز اشاره و بر لزوم بررسی و اصلاح رویه‌ها در این زمینه تأکید کرد و گفت: در حل مشکلات باید بر اساس منافع ملی توجه داشت و اگر هر استان و منطقه بخواهد یک مساله را به نفع خود و با بخشی نگری حل کند، مشکلات بزرگی ایجاد می‌شود که برای کشور تبعات سوء خواهد داشت.

رئیس قوه قضاییه در ادامه از کارشناسان حوزه آب و کشاورزان استان چهارمحال و بختیاری خواست گزارشی جامع از مشکلات آبی استان و راهکار‌ها و پیشنهادات شان برای برون رفت از وضع موجود را به دستگاه قضایی ارائه دهند تا شخصاً موضوع را از طریق دولت، وزارت نیرو و شورای عالی آب پیگیری نماید.

پیش از سخنان رئیس قوه قضاییه، تعدادی از حاضران به بیان مشکلات، نیاز‌ها و درخواست‌های کشاورزان و دامداران چهارمحال و بختیاری از رئیس دستگاه قضا پرداختند که عمده مطالب مطرح شده از سوی آن‌ها به شرح ذیل بوده است:

رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان با انتقاد از بلاتکلیفی ۳۳ طرح کشاورزی از سال ۷۸ تاکنون با وجود دریافت مجوز‌های لازم از دولت، از حمایت دستگاه قضا برای اجرایی شدن این طرح‌ها تقدیر کرد و خواستار دستور لازم برای اجرای احکام صادره در این زمینه شد.

مرتضی درخشان همچنین با اشاره به کاهش منابع آبی استان چهارمحال و بختیاری از ۶ میلیارد متر مکعب به ۳ میلیارد متر مکعب و تخصیص ۲۳۷ میلیون متر مکعب آب حوزه زاینده رود به عنوان حق آبه استان از سوی وزارت نیرو، خواستار افزایش حق آبه‌های استان در راستای حمایت از بخش تولید شد.

ابطال قرارداد واگذاری کشتارگاه فارسان به بخش خصوصی

یکی از اعضای شورای شهر فارسان نیز در این نشست با انتقاد از نحوه واگذاری کشتارگاه صنعتی شهر جونقان به بخش خصوصی گفت مجموعه‌ای که با هزینه کرد میلیارد‌ها تومان از بودجه بیت المال در ۹۰ هکتار اراضی حاصلخیز تأسیس شده و قرار بوده حدود ۸۰۰ جوان در آن مشغول به کار شوند، با سرمایه‌ای ۵۰۰ میلیارد تومانی به مبلغ ۱۶ میلیارد تومان از سوی دولت فروخته و به یک مجموعه زیان ده تبدیل شده است!

او همچنین گفت که شهرستان فارسان با بیش از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت تنها شهرک صنعتی را دارد، اما با این که دولت ۲۱۰ هکتار زمین برای ایجاد این شهرک از مردم گرفته، از سال ۶۶ تاکنون فقط یک واحد فعال شده است و بقیه اراضی بلااستفاده مانده اند که واگذاری آن‌ها به کشاورزان موجب رونق اقتصادی منطقه می‌شد.

این عضو شورای شهر فارسان این نکته را هم اعلام کرد که فردی از سال ۸۶ تاکنون ۸۵ هکتار زمین مربوط به مسکن و شهرسازی را به صورت غیرقانونی تصرف کرده، اما با وجود مکاتبات صورت گرفته با مراجع و دستگاه‌های مختلف، تلاش‌ها برای بازگشت این اراضی به بیت المال نتیجه نداده است.

آیت الله رئیسی در پاسخ به این سخنان از جدیت و قاطعیت دستگاه قضایی در پیگیری پرونده‌های مربوط به خصوصی سازی سخن گفت و با اشاره به نتایج حاصل از این پیگیری ها، اعلام کرد که «قرارداد واگذاری کشتارگاه فارسان به بخش خصوصی در سازمان بازرسی کل کشور بررسی و حکم ابطال آن صادر شده که در مرحله تأیید قرار دارد و انشاءالله به دولت برمی گردد».

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/2750004_972.mp4']

رئیس قوه قضاییه یکی از مهم‌ترین مسائل در واگذاری بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی دولتی را توامندسازی بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: باید بنگاه‌ها به کسانی واگذار شود که توان و صلاحیت و توان اداره آن را دارند تا ظرفیت تولید افزایش یابد، اما این موضوعات مورد توجه نبوده که امیدواریم با اصلاح قانون و تغییر ساختار خصوصی سازی در کشور، این مشکلات برطرف شود.

رئیس قوه قضاییه همچنین از رئیس شورای اسلامی شهرستان فارسان خواست که گزارش کاملی درباره ۸۵ هکتار اراضی متصرفی متعلق به مسکن و شهرسازی این شهرستان به دادگستری استان ارائه نماید و رئیس دادگستری استان را مأمور پیگیری این گزارش کرد.

«فقدان چشم انداز در برنامه ریزی در حوزه صنعت، مشکل جذب سرمایه برای احیای کارخانه‌های ورشکسته و تعطیل و نیمه تعطیل، مشکل تأمین نهاده‌ها و آثار سوء ساخت تونل در شهرستان کوهرنگ بر روی چشمه ها» از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی کشاورزان و دامداران حاضر در این نشست بود.

چهره قضات عادل و شجاع باید به مردم معرفی شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۲:۳۰

آیت الله رییسی امروز (پنجشنبه) در جریان سفر به استان چهارمحال و بختیاری، طی سخنانی در جمع روسای واحد‌های قضایی و مسئولان سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در استان چهارمحال و بختیاری گفت: از اینکه به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی نتوانستیم میزبان همه کارکنان و مدیران دستگاه قضایی استان چهارمحال و بختیاری باشیم عذرخواهی می‌کنم چرا که شرایط کرونایی ایجاب می‌کرد که این جلسه به صورت محدود برگزار شود.

ضرب الاجل ۳ ماهه رییس دستگاه قضا برای حل مشکل مسکن مردم روستای «شیخ شبان» در چهارمحال و بختیاری/ واگذاری کشتارگاه جونقان توسط دستگاه قضایی ابطال شده است

رییس قوه قضاییه ضمن تشکر از کارکنان دستگاه قضا به خاطر زحمات بسیار زیادی که می‌کشند، افزود: مسئولان سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در استان چهارمحال و بختیاری سلام بنده را به همه کارکنان مجموعه هایشان ابلاغ کنند.

آیت الله رییسی با بیان اینکه مردم این خطه مردمی غیور، شجاع و کسانی هستند که در تاریخ نشان داده اند همواره نسبت به باور‌ها و اعتقاداتشان حساسند، عنوان کرد: اگر دشمن به دنبال این است که ببیند مردم ما نسبت به دین و ارزش هایشان تا چه اندازه پایبند هستند، بختیاری‌های غیور ما و همه اهالی این منطقه از جمله آن کسانی هستند که رفتار آن‌ها در همه این سال‌ها نشان می‌دهد مردم ما تا چه اندازه نسبت به باور‌ها و ارزش‌های دینی و کرامت‌های انسانی حساس هستند.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه نشان صدق غیرت مردم چهارمحال و بختیاری را می‌توان در عدد شهدای این منطقه مشاهده کرد، گفت: بر همگان روشن است که مردم خطه چهارمحال و بختیاری نسبت به ارزش‌ها و همیت‌های دینی و ملی حساسیت دارند و خدمتگزاری به این مردم و گره گشایی از مشکلات آنان با این خصوصیات از افتخارات مسئولان و همکاران بنده در این استان است.

آیت الله رییسی لزوم رسیدگی به دغدغه‌های مردم را اولویت اول حوزه قضائی دانست و افزود: انتظار ما این است که در استان چهارمحال و بختیاری پرونده معوق نداشته باشیم.

ضرب الاجل ۳ ماهه رییس دستگاه قضا برای حل مشکل مسکن مردم روستای «شیخ شبان» در چهارمحال و بختیاری/ واگذاری کشتارگاه جونقان توسط دستگاه قضایی ابطال شده است

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه در پرتو اتقان آرا است که حقوق مردم تضمین می‌شود و اطاله دادرسی کاهش می‌یابد، تصریح کرد: چهره قضات عادل و شجاع باید به مردم معرفی شود و در این راستا از رسانه ملی و سایر رسانه‌ها و اصحاب هنر می‌خواهیم که چهره قضات نفوذناپذیر و عادل را برای نسل جوان معرفی کنند.

آیت الله رییسی در ادامه به لایحه جامع اداری و استخدامی قوه قضاییه که توسط این قوه به دولت ارائه شده اشاره کرده و گفت: از دولت می‌خواهیم در ارائه این لایحه به مجلس تسریع داشته باشد چرا که در این لایحه جامع، مشکلات و راهکار‌های مرتبط با مسائل اداری و استخدامی کارکنان دستگاه قضا به صورت کامل مدنظر قرار گرفته است.

رییس قوه قضاییه از تدوین لایحه شورا‌های حل اختلاف در دستگاه قضایی نیز خبر داد و با اشاره به اینکه این لایحه هم اکنون در کمیسیون لوایح دولت است و همین روز‌ها تقدیم مجلس می‌شود، افزود: در این لایحه به مسائلی از قبیل نیروی انسانی، حقوق و مزایا و ساختمان و تجهیزات و بسیاری دیگر از مسائل مرتبط با شورا‌های حل اختلاف توجه شده است.

آیت الله رییسی ادامه داد: با توجه به مصوبات مجلس ناظر بر جرایم قابل گذشت، لازم است دادگستری‌ها به این موضوع به صورت ویژه توجه کنند و باید توجه داشت که جرایم قابل گذشت از قابلیت رسیدگی در شورا‌های حل اختلاف نیز برخوردار هستند و از همین طریق می‌توان تعداد ورودی پرونده‌ها به دادگستری را کاهش داد.

رییس قوه قضاییه ظرفیت شورا‌های حل اختلاف برای حل و فصل پرونده‌های بزرگ را ظرفیتی قابل توجه عنوان کرده و افزود:: در برخی موارد شورا‌های حل اختلاف پرونده‌های سنگینی نظیر پرونده‌های قتل را حل می‌کنند که این قبیل اقدامات آن‌ها باید به صورت لفظی و عملمی مورد تقدیر قرار گیرد.

رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حل موضوعات مرتبط با معیشت و مسکن کارکنان دستگاه قضایی باید با لحاظ شان عدلیه و دادگستری همراه باشد افزود: دادگستری دارای شان قضاوت و عدالت گستری است و چنانچه اقدامی سئوال برانگیز صورت دهد حتما تیغش را برای ضربه زدن به مجرمان کُند می‌کند. به هیچ عنوان نباید کاری کرد که موضع صلابت و جایگاه عدالت گستری دادگستری سست شود.

آیت الله رییسی با بیان اینکه استقرار و توسعه سامانه‌های برخط یکی از اولویت‌های دستگاه قضایی است گفت: دستگاه‌های مختلف کشور باید از امساک کردن در ارائه اطلاعات به یکدیگر پرهیز کنند تا از این طریق توسعه دولت الکترونیک تسهیل شود.

رییس قوه قضاییه سلامت دستگاه قضا را امری بسیار مهم دانست و با تاکید بر لزوم جلوگیری از  هرگونه روابط ناسالم در این مجموعه افزود: اگرچه در دستگاه قضایی بخش‌های حفاظت و ارزشیابی را برای نظارت نهادینه داریم، اما اصل حفظ سلامت دستگاه قضایی بر عهده همه کارکنان این دستگاه است.

ضرب الاجل ۳ ماهه رییس دستگاه قضا برای حل مشکل مسکن مردم روستای «شیخ شبان» در چهارمحال و بختیاری/ واگذاری کشتارگاه جونقان توسط دستگاه قضایی ابطال شده است

آیت الله رییسی افزود: در دستگاه قضایی باید اجزای مختلف از قبیل وکیل و ضابط و کارشناس کار خود را انجام دهند و از برقراری هرگونه روابط ناسالم پرهیز نمایند تا جایگاه عدالت گستری دستگاه قضایی توسعه یابد. گاهی در روزنامه‌ها می‌بینیم که وکیلی برای تبلیغ خود از عبارت وکالت تضمینی استفاده کرده است. این چه معنایی دارد؟ این عبارت یک نوع اهانت به دستگاه قضایی است.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه مجموعه اقدامات مسئولان و کارکنان دستگاه قضایی باید به افزایش سرمایه اجتماعی نظام و قوه قضاییه بیانجامد، گفت: حفظ کرامت انسانی در تمام مراحل قضایی و دادرسی از کشف و تعقیب تا اجرای حکم ضروری است و بخشنامه کرامت انسانی که ابلاغ شده است همواره باید مدنظر همکاران در دستگاه قضایی باشد. جمله یک پیرمرد یا پیرزن روستایی خطاب به قاضی یا مسئول قضایی مبنی بر اینکه تو در جای علی (ع) نشسته‌ای در برگیرنده یک دنیا حرف و حکمت است.

آیت الله رییسی با تاکید بر اینکه مشورت قاضی و تبیین موضوع برای قاضی، منافاتی با استقلال قضات ندارد خاطرنشان کرد: سامانه ایده‌ها در دادگستری ثبت شده است و بیش از هزار مورد ایده از سراسر ایران به این سامانه واصل شده است. برخی از این ایده‌ها که از استان‌های مختلف کشور رسیده ایده‌های ذی قیمتی برای پیشبرد امور قضایی است که حتما به آن‌ها توجه می‌شود.

افزایش ۷ درصدی پرونده‌های قضایی مختومه در دادگستری چهارمحال و بختیاری

گفتنی است در ابتدای این جلسه «احمدرضا بهرامی سامانی» رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری به ارائه گزارشی از عملکرد دادگستری این استان و سازمان‌های تابعه آن پرداخت.

وی با بیان اینکه پرونده‌های قضایی مختومه استان چهارمحال و بختیاری در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، بالغ بر ۷ درصد افزایش داشته است، عنوان کرد: همچنین در بحث اتقان آراء نیز تنها به ۱۷ درصد از ۹۵ هزار دادنامه صادره در این استان از ناحیه طرفین دعوا اعتراض شد که از این میزان، فقط ۳ درصد این آراء در شعب تجدیدنظر نقض شد.

رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری همچنین از افزایش ۴۰ درصدی صلح و سازش در پرونده‌های دعاوی خانوادگی در استان چهارمحال و بختیاری خبر داد و اقدامات مربوط به مقابله با کرونا که توسط سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در این استان انجام شده است را توضیح داد.

همچنین آقای «روحانی» نماینده قضات استان چهارمحال و بختیاری،  «بهادری» نماینده کارکنان اداری و «قاسمی» نماینده شورا‌های حل اختلاف این استان، در این جلسه پشت تریبون رفتند و مسائل و دغدغه‌های خود و همکارانشان را بیان کردند.

ضرب الاجل ۳ ماهه رییس دستگاه قضا برای حل مشکل مسکن مردم روستای «شیخ شبان» در چهارمحال و بختیاری
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۱:۲۷

آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در اولین برنامه از سفر یک روزه خود به استان چهارمحال و بختیاری به صورت سرزده به روستای «شیخ شبان»، از روستا‌های تابعه شهرستان بن در نزدیکی شهرکرد رفت و پای حرف‌ها و درددل‌های مردم شهیدپرور این روستا نشست و دستوراتی را برای حل مشکلات آن‌ها صادر کرد.

ضرب الاجل ۳ ماهه رییس دستگاه قضا برای حل مشکل مسکن مردم روستای «شیخ شبان» در چهارمحال و بختیاری/ واگذاری کشتارگاه جونقان توسط دستگاه قضایی ابطال شده است

روستای شیخ شبان که یکی از قطب‌های خاتم کاری در کشورمان به حساب می‌آید، در ۴۰ کیلومتری شهرکرد قرار دارد و با حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت، در طول دوران انقلاب و دفاع مقدس ۸۴ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که این آمار موجب شد تا به عنوان «روستای نمونه ایثارگری» انتخاب شود و همه مردم روستا که پیشنیانشان میزبان امامزاده سید بهاءالدین محمد، از فرزندان امام هفتم شیعیان بودند، از سسله شریف سادات هستند که از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این روستای قدیمی است.

var player = videojs('player_533622_2749463',{poster:'/fileshttps://www.mizan.news/news/1399/6/21/2751645_487.jpg',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/2749463',{},function (data) {}); }));

رئیس قوه قضاییه در خصوص مشکل ۲ هزار تن از اهالی روستای شیخ شبان که اراضی مسکونی آن‌ها در جریان یک دعوای حقوقی از سوی بنیاد مسکن به عنوان اراضی ملی اعلام و از مردم خواسته شده خانه هایشان را تخلیه نمایند، تأکید کرد: وقتی مردم یک روستا که در مسائل انقلاب نقش آفرینی داشتند و فرزندان خود را تقدیم انقلاب اسلامی کردند و انسان‌هایی قانونمدار و حق طلب هستند، حق نیست که مشکل آن‌ها نادیده گرفته شود یا حل مشکلاتشان طولانی شود.

ضرب الاجل ۳ ماهه رییس دستگاه قضا برای حل مشکل مسکن مردم روستای «شیخ شبان» در چهارمحال و بختیاری/ واگذاری کشتارگاه جونقان توسط دستگاه قضایی ابطال شده است

آیت الله رئیسی در همین راستا بر لزوم تشکیل فوری جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان و بررسی مشکل اراضی مسکونی اهالی روستای شیخ شبان در این شورا تأکید کرد و با تعیین ضرب الاجل ۳ ماهه، از استاندار، مسئولان قضایی و مدیران بنیاد مسکن استان خواست که موضوع این اراضی را به نفع مردم محروم و انقلابی منطقه حل کنند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به شکایت‌های مردمی از بنیاد مسکن استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای رفع مشکل مسکن مردم محروم و روستانشین تشکیل شده و باید به وظایف خود در این زمینه عمل کند و تلاش ما این است که مشکل مردم شیخ شبان هم بدون طرح شکایت قضایی و به سرعت حل و فصل شود.

var player = videojs('player_676296_2749450',{poster:'/fileshttps://www.mizan.news/news/1399/6/21/2751646_148.jpg',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/2749450',{},function (data) {}); }));

آیت الله رئیسی با اشاره به اشتغال اکثریت مردم روستای شیخ شبان به کشاورزی تصریح کرد: اگر روستا، منابع طبیعی و مردمی اهل کار و علاقمند به تولید داریم باید شرایط اشتغال هم به سرعت فراهم شود و نباید مشکلات کوچک اداری مانع کار و تلاش آن‌ها شود و سال‌ها هم زمان ببرد که این مشکلات حل شود و ما همچنان شاهد آن باشیم که چنین مردمی زیرپوشش کمیته امداد قرار دارند؛ این اصلاً قابل قبول نیست.

ضرب الاجل ۳ ماهه رییس دستگاه قضا برای حل مشکل مسکن مردم روستای «شیخ شبان» در چهارمحال و بختیاری/ واگذاری کشتارگاه جونقان توسط دستگاه قضایی ابطال شده است

رئیس قوه قضاییه در خصوص مشکل تأمین آب شرب مردم روستای شیخ شبان که ایجاد تأسیسات لازم برای انتقال آب به این منطقه با مصوبه شورای آب کشور متوقف شده، بر لزوم اجرای فوری و بی قید و شرط حکم قانونی صادر در این زمینه برای حل مشکل آب اهالی روستا تأکید کرد.

آیت الله رئیسی همچنین پس از شنیدن سخنان نماینده هزار نفر از کارگران اخراجی یکی از کارخانه‌های منطقه و اطلاع از دغدغه‌ها و گرانی‌های خانواده‌های آن‌ها نیز قول داد موضوع را در نشست عصر امروز شورای اداری استان پیگیری نماید.

ضرب الاجل ۳ ماهه رییس دستگاه قضا برای حل مشکل مسکن مردم روستای «شیخ شبان» در چهارمحال و بختیاری/ واگذاری کشتارگاه جونقان توسط دستگاه قضایی ابطال شده است

رئیس دستگاه قضا در جریان حضورش در روستای «شیخ شبان»، همچنین با حضور در گلزار مطهر شهدای روستا و قرائت فاتحه، نسبت به مقام شامخ شهیدان این منطقه ادای احترام کرد و یاد و خاطره آن‌ها را گرامی داشت.

تشریح اهداف شانزدهمین سفر استانی رییس قوه قضاییه
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۸:۰۰

-  آیت الله رییسی صبح امروز (پنجشنبه) در بدو ورود به فرودگاه شهرکرد طی سخنانی اظهار کرد:  به مردم عزیز، بزرگوار، با غیرت و شهیدپرور استان چهارمحال و بختیاری و مسئولان و مدیران پرتلاش در این استان، عرض سلام، ادب و احترام دارم.

ضرب الاجل ۳ ماهه رییس دستگاه قضا برای حل مشکل مسکن مردم روستای «شیخ شبان» در چهارمحال و بختیاری/ واگذاری کشتارگاه جونقان توسط دستگاه قضایی ابطال شده است

وی افزود: با عرض معذرت از اینکه باید زودتر از این برای حضور در این استان توفیق حاصل من می‌شد لکن به دلیل شرایط کرونایی سفر ما به تأخیر افتاد.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه بحمدالله این سفر، شانزدهمین سفری است که ما توفیق داشتیم در استان‌ها انجام دهیم، عنوان کرد: حضور در این استان برای بنده و همکارانم بسیار مغتنم است. دیدن مردم، مسئولان خدمتگزار به مردم، نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان، استاندار محترم و مدیران عزیز و از همه مهمتر همکاران عزیز و پرتلاش‌ قضایی ما در استان که به مردم خدمت می‌کنند و همچنین آشنایی بیشتر با مشکلات همکاران قضایی و مسائلی که مردم عزیزمان در این استان دارند، از جمله اهداف سفر امروز ما به استان چهارمحال و بختیاری است.

آیت‌الله رییسی با بیان اینکه عزیمت ما به استانها بدین شکل است سابق بر آمدن ما، گروه‌هایی به استان‌ها را اعزام می‌کنیم که از وضعیت استان، مسائل قضایی و مشکلات مردم مطلع شوند، گفت: بحمدالله گروه‌هایی که اعزام شدند گزارش‌هایی را آوردند و ما این گزارش ها را دیدیم و از وضعیت شهرستان‌ها، بخش ها و مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند به ویژه آنهایی که در ارتباط با حوزه قضایی، اداری و سازمانی است آگاهی پیدا کرده‌ایم و‌‌ ان‌شاءالله در نشست‌هایی که امروز با همکاران قضایی داریم پیگیر این مسائل خواهیم بود.

وی با بیان اینکه ما امروز حضور آنچنانی مردم را به دلیل شرایط کرونا نمی‌توانیم داشته باشیم که باز من از همینجا از مردم عزیز استان چهارمحال و بختیاری عذرخواهی می‌کنم، گفت: ما برای آنکه شرایط بهداشتی را رعایت کنیم نمی‌توانیم آن گونه که در سفرهای استانی قبلی حاضر می‌شدیم و با مردم دیدار می‌کردیم، این کار را انجام دهیم اما سعی می‌کنیم که در همین اجتماعات محدود هم با نگاه‌های مردم و نظرات عزیزان‌مان آشنا شویم و بیشتر در جریان مسائل و مشکلات قرار بگیریم.

رییس دستگاه قضا با بیان اینکه امروز جلسه شورای اداری استان را خواهیم داشت و امیدواریم آنچه که دریافت‌های ماست را بتوانیم با مدیران شورای اداری در میان بگذاریم و از نگاه ها و نظرات مدیران هم مطلع شویم، گفت: تا حدودی که در این سفر می شود نسبت به رفع مشکلات استان پیگیری‌ها را انجام خواهیم داد و آن حدودی را هم که در استان امکان ندارد در مرکز دنبال کنیم تا ان‌شاالله این سفر منشأ آثار خیر باشد‌.

گفتنی است در بدو ورود آیت‌الله رئیسی به فرودگاه شهرکرد، نماینده مقام معظم رهبری در استان چهارمحال‌وبختیاری، استاندار و سایر مسئولان دولتی، نظامی و قضایی این استان، از رئیس دستگاه قضا استقبال کردند.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha