ورود دستگاه قضایی به زمین خواری در فیروزکوه

18:29 - 20 تير 1393
کد خبر: ۶۵۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان؛ رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه گفت: باید اکیپی برای پیگیری، پیشگیری از تصرفات و تغییر کاربری‌ها در شهرستان فیروزکوه تشکیل شود.

گروه حقوقی و قضایی ؛ رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه گفت: باید اکیپی برای پیگیری، پیشگیری از تصرفات و تغییر کاربری‌ها در شهرستان فیروزکوه تشکیل شود.


به گزارش گروه حقوقی و قضایی ؛ حجت‌الاسلام محمد مومنی در جلسه ستاد پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان فیروزکوه بیان کرد: شورای حفظ حقوق بیت‌المال، ستاد پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و دیگر دستگاه‌های متولی باید تعامل خوبی با یگدیگر داشته باشند.

وی تصریح کرد: ستاد پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز باید هر دو ماه گزارش کار خود را اعلام کند؛ البته اداره جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه گزارش‌های لازم در این خصوص را ارائه می‌دهد و پیگیری خوبی در این بخش دارد.

رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه اظهار کرد: اکیپی از این ستاد و شورای حفظ حقوق بیت‌المال به صورت میدانی در کنار دیگر نهادهایی که درگیر این امر هستند، برای پیگیری، پیشگیری از تصرفات و تغییر کاربری‌ها، ارائه راهکارهای عملی به صورت عملیاتی و میدانی در شهرستان فیروزکوه باید تشکیل شود.

مومنی با اشاره به سخنی از معصومان (ع) عنوان کرد: بدترین خیانت، خیانت به امت اسلامی ‌و مردم است و از این رو، مسئولان نباید نسبت به این امر بی‌تفاوت باشند.

وی ضمن تقدیر از نیروی انتظامی ‌اشاره کرد: نیروی انتظامی‌شهرستان فیروزکوه در بحث حفظ بیت‌المال و پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، تغییر کاربری‌ها و... همکاری و توجه شایانی در شهرستان دارد.

رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه عنوان کرد: بعد از صدور حکم دادگاه، هر خسارتی که به صاحبان ساخت و سازهای غیرمجاز وارد شود، دستگاهی که صدور مجوز را انجام داده است، مسئول این خسارات خواهد بود و برای این دستگاه اعلام جرم خواهد شد و دادگاه بدون اغماض و با جدیت با این دستگاه‌ها برخورد خواهد کرد.

مومنی خاطرنشان کرد: در حواشی و فواصلی که به شهر نزدیک است، ساخت و سازهای غیرمجاز بیشتر به چشم می‌خورد و اکیپ‌های نظارت بر این امر نمی‌توانند به طور مدام و همیشگی در این مناطق حضور یابند و از این رو، برای تسریع، سهولت و دقت بر این موضوع در نقاط مورد نظر باید دوربین مداربسته نصب شود.

رئیس دادگستری شهرستان فیروزکوه در راستای تحقق پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان اعلام کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان باید دقت لازم را بر این امر داشته باشند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *