بازسازی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مسکن روستایی

۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲:۰۱
کد خبر: ۶۵۲۶۰۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در قالب بازسازی واحدهای مسکونی حادثه‌دیده و بهسازی مسکن روستایی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحدمسکن روستایی نوسازی شدند.

- عزیزالله مهدیان در حاشیه بهره‌برداری از هشت هزار واحد مسکونی روستایی بازسازی شده در همدان گفت: پنج میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکونی در سطح روستا‌های کشور وجود دارد که از ۱۵ سال پیش تاکنون، هر سال به ۲۰۰ هزار واحد، تسهیلات ارزان قیمت واگذار شده است.
 
وی افزود: این تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه به مالکان مسکن‌های روستایی پرداخت شده و مبلغ آن از پنج میلیون تومان آغاز شده و امسال به پنجاه میلیون تومان رسیده است.
 
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اظهار کرد: برنامه بازسازی واحد‌های مسکونی روستایی ادامه دارد و امسال هم با مصوبه دولت و ابلاغ آن به بانک‌ها، تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی، با کارمزد پنج درصد پرداخت برای ساخت این واحد‌ها پرداخت می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه استان همدان در سیل نوروز ۱۳۹۸ بیشترین تخریب را داشت، افزود: سال گذشته بارندگی سنگینی در کشور رخ داد که بیش از ۲۲ استان درگیر سیل شدند و خسارت دیدند که بر اساس آمار ارائه شده، استان همدان هم بیشترین آمار تخریبی را داشت.
 
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت:در همدان سیل مثل لرستان نبود، اما بارندگی مداوم و شدید باعث تخریب واحد‌های مسکونی روستایی شد.
 
وی تاکید کرد: همه واحد‌های مسکونی خسارت دیده کشور بازسازی شدند به جزء تعداد اندکی که خود افراد به دلایلی پای کار نیامدند.
 
مهدیان با بیان اینکه در استان همدان هشت هزار واحد مسکن روستایی بازسازی شده است، اظهار داشت: امروز با بهره برداری از این تعداد، بازسازی مسکن‌های تخریب شده از سیل در این استان پایان یافت.
 
وی خاطرنشان کرد: پس از حادثه سیل فروردین چند حادثه دیگر مثل زلزله آذربایجان شرقی و غربی و سیل دی ماه استان سیستان بلوجستان و کرمان رخ داد که همه آن‌ها آغاز به بازسازی کردند و تلاش داریم تا پایان امسال همه واحد‌های خسارت دیده از حوادث بازسازی شوند.
 
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور بیان کرد: در سیل سال گذشته نزدیک به چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه و حدود ۲ هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم پرداخت شده است.
 
معاون امور بازسازی بنیاد مسکن کشور درباره مسکن محرومان نیز افزود: تعدادی از خانواده‌های روستایی به علت نداشتن توان مالی نمی‌توانستند خانه‌های خود را بازسازی کنند که طرحی را از اسفند سال ۹۷ با همکاری سازمان برنامه و بودجه با عنوان طرح مسکن محرومان روستایی شروع کردیم که بر اساس آن ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به مردم داده می‌شود.
 
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *