راه اندازی دفتر دادرسی الکترونیک در دادسرای کرمانشاه

۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶:۰۱
کد خبر: ۶۵۲۵۴۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از راه اندازی دفتر دادرسی الکترونیک در دادسرای مرکز استان خبرداد.

راه اندازی دفتر دادرسی الکترونیک در دادسرای کرمانشاه

- شهرام کرمی از راه اندازی دفتر دادرسی الکترونیک در دادسرای کرمانشاه خبر داد و گفت: توسعه سامانه‌های الکترونیک در سال‌های اخیر همواره از اهداف قوه قضائیه بوده که با توجه به گسترش روز افزون فرهنگ الکترونیک در جامعه، از ضروریات عصر حاضر است.

وی تصریح کرد: در این راستا دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه، با همکاری اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی کرمانشاه، اقدام به راه‌اندازی دفتر دادرسی الکترونیک در دادسرای عمومی و انقلاب کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در رابطه با کارکرد این دفتر الکترونیک عنوان کرد: با بهره‌برداری از دفتر دادرسی الکترونیک دادسرای کرمانشاه، از این پس ارتباط صوتی و تصویری قضات دادسرا با زندانیان، از طریق ویدیو کنفرانس فراهم می‌شود.

وی در خصوص مزایای اجرای این طرح هم گفت: یکی از مهمترین مزایای راه اندازی دفتر دادرسی الکتروینک حذف فرایند انتقال زندانیان و کاهش تردد آنان بین زندان و دادسرا است که در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا ابتلاء احتمالی آن‌ها به بیماری‌های مسری مانند کرونا حین انتقال را کاهش می‌دهد.

کرمی عنوان کرد: کاهش خطرات و هزینه‌های انتقال متهمان، امکان ارائه درخواست‌های زندانیان به صورت رو در رو به قضات در کمترین زمان، کاهش زمان تحقیق از متهمان محبوس و به تبع آن کاهش زمان رسیدگی به پرونده از دیگر مزیت‌های اجرای این طرح است.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در پایان یادآورشد: انجام این اقدامات موجب افزایش سرعت دادرسی و حذف فرآیند‌های زمان‌بر در مراحل تحقیق از متهم می‌شود و در نهایت کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های کیفری را بدنبال دارد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *