کارت پایان خدمت جعلی، گذرنامه متقاضی را توقیف کرد

۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰:۰۱
کد خبر: ۶۵۲۳۷۶
با هوشیاری ماموران معاونت مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی تهران استفاده کننده از کارت پایان خدمت جعلی که برای دریافت گذرنامه اقدام کرده بود، بازداشت و گذرنامه وی توقیف شد.

- روز گذشته یازدهم شهریور ماه فردی برای پیگیری گذرنامه خود به معاونت گذرنامه پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در خیابان شهید مطهری مراجعه که در بررسی‌های انجام شده، مشخص شد این فرد در سال ۱۳۷۸ با ارائه کارت پایان خدمت جعلی گذرنامه دریافت کرده است.

در این گزارش آمده است، جعلی بودن کارت پایان خدمت این شهروند، محرز و گذرنامه وی نیز توقیف شد.

این گزارش حاکی است، متهم پس از رویارویی با افسر پرونده علی رغم این که در ابتدا منکر جعلی بودن کارت پایان خدمت خود شده و مدعی بود، از جعلی بودن کارت پایان خدمت خود بی خبر است؛ در نهایت لب به اعتراف گشود و اظهار داشت، در سال ۷۸ با پرداخت ۱۰ میلیون ریال پول نقد به فردی که از طریق دوستانش با وی آشنا شده بود و در زمینه جعل اسناد دولتی فعالیت داشت، کارت پایان خدمت دریافت کرده و در همان سال موفق به اخذ گذرنامه شده است.

بر اساس این گزارش، متهم به جرم استفاده از کارت جعلی معترف و برای سیر مراجل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد. تلاش برای شناسایی و دستگیری جاعل یا جاعلان کارت مذکور ادامه دارد.

انتهای پیام/ ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *