روشی ساده و پرکاربرد برای تعمیر فن یخچال

۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۰:۰۱
کد خبر: ۶۵۰۲۱۵
تعمیر فن یخچال از آن جهت مهم است که خرابی آن سرماسازی را متوقف می‌کند. به عبارت دیگر با خرابی فن یخچال، دستگاه نمی‌تواند عملیات سرماسازی را با کیفیت انجام دهد.

روشی ساده و پرکاربرد برای تعمیر فن یخچال - ایرنا نوشت: یخچال وسیله‌ای غیرقابل حذف از خانه و وسایل زندگی است. این عضو حیاتی آشپزخانه در تابستان نقش فعال‌تری خواهد داشت. در گرم‌ترین فصل سال که مدام به یخ، آب سرد و نوشیدنی‌های خنک نیاز پیدا می‌کنیم اگر یخچال دیگر سرما نداشته باشد و خنک نکند، عملا لنگ می‌مانیم. اما نگران نباشید، خودتان می‌توانید دست به کار شوید و این مشکل را حل کنید.

مواد مورد نیاز:

یک فن سالم (مناسب با مدل یخچال)

یک پیچ گوشتی

مراحل تعمیر:

ابتدا مطمئن شوید که مشکل از پیریز و کنتور برق نیست سپس یخچال را خاموش کنید و از برق بکشید و در قسمت بالایی یخچال، کاور را با استفاده از پیچ‌گوشتی باز کنید. (بسته به مدل و مارک یخچال، ممکن است فن یخچال در پشت باشد)پس از آن فن را با استفاده از پیچ‌گوشتی باز کنید و فن قبلی را با فن مشابه و سالم تعویض کرده و آن را در جای اولیه قرار دهید و در آخر برای جدا کرده فن سیم‌ها را از جای خود در بیاورید و آن‌ها را نچینید و از سوکت جدا کنید، برای نصب نیز از همان محل سوکت‌ها، سیم‌ها را به فن جدید وصل کنید و فن را در جای خود پیچ کنید و کاور را ببندید.


برچسب ها: یخچال ترفندها

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *