رنگ آبی؛ از درمان سردرد تا کمک به لاغری

۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۰:۰۱
کد خبر: ۶۵۰۱۱۶
رنگ‌ها با توجه به انرژی که از آن‌ها ساطع می‌شود به شما در درمان بسیاری از بیماری‌ها کمک می‌کند. رنگ آبی یک رنگ باخاصیت آرام بخش است که به رفع تنش، ترس و حتی بی خوابی کمک می‌کند.

رنگ آبی؛ از درمان سردرد تا کمک به لاغری - باشگاه خبرنگاران نوشت: شاید در مورد روانشناسی رنگ‌ها مطالبی خوانده و یا شنیده باشید. بحث روانشناسی رنگ‌ها بسیار گسترده و متنوع است. امروزه حتی از طریق رنگ‌ها به شخصیت درونی انسان‌ها پی می‌برند. اما بحث اصلی این مطلب درمورد خاصیت درمانی رنگ‌هاست.

هر کدام از رنگ‌ها با توجه به انرژی که از آن‌ها ساطع می‌شود به شما در درمان بسیاری از بیماری‌ها کمک می‌کند و به همین خاطر است که در بیمارستان‌ها اتاق عمل و یا بخش‌های دیگر رنگ‌های مختلفی استفاده می‌شود. دربین رنگ‌های موجود رنگ آبی یک رنگ باخاصیت آرام بخش است که به رفع تنش، ترس و حتی بی خوابی کمک می‌کند. افرادی که رنگ مورد علاقه آن‌ها آبی است معمولا انسان‌های مهربان، طرفدار صلح و آرامش هستند.

کاهش اشتها

اگر به دنبال راحت‌ترین روش برای لاغری و کاهش اشتهایتان هستید، بهتر است رنگ سالن غذا خوری تان آبی باشد. در طیف رنگ‌ها رنگ آبی، به یک رنگ سرد شناخنه می‌شود در واقع سردی نهفته در این رنگ سبب می‌شود تا مقدار زیادی از انرژی شما از بین برود همچنین این رنگ یک سرکوب گر قوی برای اشتهای شماست.

رفع بی خوابی

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که معمولا از بی خوابی رنج می‌برید حتما در اتاق خوابتان از رنگ آبی استفاده کنید. یکی از ویژگی‌های رنگ آبی ایجاد آرامش در افراد است. البته قرار گرفتن همیشگی و دائمی در یک محیط آبی رنگ می‌تواند سبب بروز افسردگی در شما شود. پس لازم است حد اعتدال همه چیز به خوبی رعایت شود.

رفع سردرد

یکی از خاصیت‌های رنگ آبی ایجاد آرامش فکری و رفع گرفتگی عضلات است. اگر شما دچار سردرد می‌شوید برای درمان طبیعی سردردتان تنها لازم است در یک محیط آرام با رنگ آبی قرار بگیرد، زیرا این رنگ به شما کمک می‌کند تا به یک آرامش فکری رسیده و همچنین به رفع هرچه سریع‌تر گرفتگی عضلات و عصب‌های شما کمک می‌کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *