غریب‌آبادی: سفر مدیرکل آژانش انرژی اتمی ارتباطی به تهران با مکانیسم به اصطلاح ماشه ندارد

۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹:۴۹
کد خبر: ۶۴۹۵۱۴
دسته بندی‌: سیاست
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین با اشاره به سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران، گفت: ارتباطی با مکانیسم به اصطلاح ماشه ندارد و خواست آمریکا هم نیست و در چارچوب دعوت طرف ایرانی صورت می‌پذیرد.
غریب‌آبادی: سفر مدیرکل آژانش انرژی اتمی ارتباطی با مکانیسم به اصطلاح ماشه ندارد - کاظم غریب‌آبادی، با توجه به سفر پیش روی مدیرکل آژانس به تهران، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: همانگونه که قبلا اعلام شد، رافائل گروسی مدیرکل آژانس، فردا به ایران سفر می‌کند و در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه با مقامات کشورمان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.
 
وی در این پیام آورده است: اعتماد ایران به آژانس در ماه‌های اخیر صدمه دیده و ضروری است که سفر مدیرکل به ایران، موجب اعتمادسازی شود.
 
غریب‌آبادی همچنین تصریح کرده است: این سفر، ارتباطی با مکانیسم به اصطلاح ماشه ندارد و خواست آمریکا هم نیست و در چارچوب دعوت طرف ایرانی صورت می‌پذیرد.
 
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین تاکید کرده است: اجازه نخواهیم داد دیگران روابط آژانس و ایران را بویژه در شرایط حساس فعلی مدیریت کنند. مهم است این اطمینان در تهران داده شود که آژانس بر مبنای سه اصل بی طرفی، استقلال و حرفه‌ای گری حرکت خواهد کرد و در مسائل پادمانی نیز فراتر از اصول استاندارد و ارزیابی‌ها و داده‌های مستقل خود عمل نخواهد کرد. تنها در این صورت است که سوءتفاهمات می‌تواند رفع شده و همکاری‌ها تداوم یابد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *