مهلت ثبت نام مهمانی دانشجویان پزشکی برای دوره‌های کارورزی امروز به پایان می رسد

۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵:۰۱
کد خبر: ۶۴۸۹۶۵
مهلت ثبت نام مهمانی دانشجویان پزشکی به منظور گذراندن واحد‌های کارآموزی و کارورزی ترم آینده امروز جمعه ۳۱ مرداد ماه سال جاری پایان می‌پذیرد.

مهلت ثبت نام مهمانی دانشجویان پزشکی برای دوره‌های کارورزی امروز به پایان می رسدخبری گزاری میزان - بنا بر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  با توجه به تداوم وضعیت موجود در کشور در خصوص مقابله با همه گیری کرونا، معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی علاوه بر فرایند مهمانی و انتقال معمول، امکان میهمانی دانشجویان مذکور در دانشگاه‌های استان محل سکونت به جای دانشگاه محل تحصیل برای نیم سال اول تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را فراهم کرده است.

همچنین تایید درخواست مهمانی دانشجویان فوق منوط به تایید دانشگاه مبدا و مقصد است؛ بنابراین دانشجویان پزشکی تا امروز جمعه ۳۱ مرداد ۹۹ فرصت دارند درخواست خود را ثبت کنند. بر اساس اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت؛ با توجه به محدودیت زمانی این دوره قابل تمدید نخواهد بود.

این تصمیم به جهت ایجاد ساز و کار‌هایی برای به حداقل رسانیدن تردد‌های بین استانی و حتی المقدور تسهیل میهمانی دانشجویان در دوره‌های کارآموزی و کارورزی اتخاذ شده است. دانشجویان پزشکی می‌توانند برای ثبت میهمانی واحد‌های کارآموزی و کارورزی ترم آینده در دانشگاه‌های استان محل سکونت خود از طریق سامانه میهمانی و انتقال اقدام کنند.

دانشگاه‌های علوم پزشکی مبداء و مقصد با توجه به شرایط و ظرفیت‏‌های آموزشی موجود، در بازه زمانی اول تا دهم شهریورماه ۹۹ نسبت به بررسی و اعلام نظر در خصوص درخواست‌های دانشجویان در سامانه اقدام کنند.

همچنین دانشجویان متقاضی میهمانی باید به موارد اعلام شده توجه کنند. ثبت درخواست برای مهمانی واحد‌های کارآموزی و کارورزی، به منزله قطعی بودن میهمانی نبوده و منوط به اعلام نظر و تایید دانشگاه‌های مبدا و مقصد است، لذا ثبت درخواست در این سامانه هیچ گونه حقی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد.

دانشگاه‌های مقصد هیچگونه الزامی برای اسکان و یا ارائه هرگونه تسهیلات خوابگاهی برای دانشجویان میهمان ندارند.

وزارت بهداشت تاکید دارد با توجه به شرایط ناشی از بیماری کووید-۱۹، دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، حداکثر مساعدت و همکاری ممکن را در خصوص درخواست‏‌های ثبت شده دانشجویان داشته باشند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha