تلاش مثلث عبری، عربی و غربی برای ایجاد یک لیبی دیگر در لبنان

۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱:۴۹
کد خبر: ۶۴۸۹۲۶
دسته بندی‌: سیاست
کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: مثلث عبری، عربی و غربی علاقمند است تا یک لیبی دیگر در یکی دیگر از ژئوپلتیک‌ترین نقاط غرب آسیا یعنی در لبنان ایجاد کند.
کارشناس مسائل غرب آسیا گفت:سیدرضا صدرالحسینی در گفت‌‍وگو با میزان، با اشاره به نقش فشار خارجی‌ و به خصوص حضور رییس جمهور فرانسه در استعفای تعدادی از وزرا و آقای حسان دیاب گفت: مثلث عبری، عربی و غربی علاقمند است تا یک لیبی دیگر در یکی دیگر از ژئوپلتیک‌ترین نقاط غرب آسیا یعنی در لبنان ایجاد کند.

وی افزود: با توجه به استعفای یکباره سعد حریری و حرکت‌هایی که در طول یکساله اخیر در لبنان دیده می‌شود و نیز  نوع شعار‌ها و اقدامات می‌توان نتیجه گرفت، آمریکا برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی آن هم با توجه به اینکه این رژیم دچار شکنندگی در دولت و عدم انسجام بین احزاب سیاسی شده، دوباره دست به کار شده است. 

کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه از نظر مثلث عبری، عربی و غربی؛ خط مقدم جبهه مقاومت که لبنان است نباید آرامش داشته باشد، گفت: در یک طرح منسجم برای بی‌دولت سازی، خلا قدرت و ایجاد آشوب و لیبی سازی در منطقه کار می‌شود.
 
صدرالحسینی عنوان کرد: همه قضایایی که در یکسال گذشته  در منطقه مشاهده می‌کنیم و اخیراً با یک فشردگی خاص، شاهد حضور مکرون در لبنان بودیم، همه این موارد  نشان از فراهم کردن فضا از سوی مثلث عبری، عربی و غربی برای ایجاد فضای مورد دلخواهشان در منطقه دارد. 
 
 

برچسب ها: لبنان غرب آسیا

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha