روایتی از زندگی «شهید سعید سامانلو» در کتاب «فقط برای خدا»

۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰:۰۱
کد خبر: ۶۴۸۹۲۵
دسته بندی‌: فرهنگی ، عمومی
خاطرت شهیدمدافع حرم سعید سامانلو، همزمان با دهه کرامت منتشر و با حضور پدر شهید و نویسنده کتاب در دفتر انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

- خاطرت شهیدمدافع حرم سعید سامانلو، همزمان با دهه کرامت منتشر و با حضور پدر شهید و نویسنده کتاب در دفتر انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است. شهید سعید سامانلو دی ماه ۱۳۶۰ در قم به دنیا آمد و ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ در منطقه نبل الزهرای سوریه به فیض شهادت نائل شد.

این شهید همان شهید معروف شبکه‌های مجازی است که فیلم فرزند کوچکش درحالیکه با ماکت پدر مواجه می‌شود و به گمان اینکه پدرش بازگشته به سوی ماکت می‌دود تا وی را در آغوش بگیرد صد‌ها هزار بازدید داشته است.

دیروز همزمان با انتشار کتاب «فقط برای خدا» مجموعه خاطرات شهید مدافع حرم سعید سامانلو، مراسم رونمایی از این کتاب تازه نشر با حضور پدر و برادر شهید سامانلو، نویسنده کتاب و اعضای انتشارات شهید کاظمی در دفتر انتشارات برگزار گردید.

خاطرات عارف شهید؛ سعید سامانلو رونمایی شد

شهید سعید سامانلو در دیماه ۱۳۶۰ دیده به جهان گشود. فرزند اول خانواده و تمام هستی پدر بود. در کودکی بیمار به دنیا آمده بود. نذر امام رضا (ع) میشود و شفا میگیرد. از سن دوازده سالگی در پایگاه محله نقش‌های کلیدی را میپذیرد و مسئولیت پذیری اش را از همان سنین به همه ثابت میکند. کلاس‌های قرآن برپا میکند و در عزاداری‌ها نقش فعال ایفا میکند. از همان دوران نوجوانی با علامه ذوالفنون حسنزادۀ آملی آشنا میشود و مسیر زندگی اش کاملاً متفاوت میشود. در همین دوران از محضر بزرگانی همچون آیات مرحوم خوشوقت و مرحوم سیدعباس کاشانی و رحیم توکل بهره‌ها میبرد.

از دوران جوانی به اردو‌های جهادی برای کمک‌های ویژه میرفت و لحظه‌ای از گرهگشایی مشکلات و گرفتاری‌های مردم باز می‌ایستاد. ایشان دایماً در اندیشه و عمل در حال خدمت به خلق‌الله بود.

در دانشگاه دلیجان، در رشتۀ حسابداری پذیرفته شد و با فرزند شهید «سیدمحمد رباط جزی» وصلت نمود که حاصل این ازدواج دو فرزند پسر با نام‌های علی و محمدحسین شد.

بعد از مدتی در دانشگاه امام حسین (ع) تهران به عنوان افسر پذیرفته و بورسیه شد و تصمیم گرفت باقی مسیر زندگی اش را در این راه ادامه دهد و وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شود.

رشادت‌های او در شمال غرب در برخورد با گروهک‌های مزدور، فعالیت‌های او در خاموش کردن شورش‌های داخلی و رشادتهایش در سوریه و آزادسازی دو شهر شیعه نشین نبل و الزهرا تحسین برانگیز است؛ و بالاخره در ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ به همراه دوستانش شهیدان «حاجمحمود هاشمی» و «عبدالصالح زارع» در شهر رتیان سوریه شهد شهادت را نوشیدند و به دیدار پروردگارشان شتافتند و از آن زمان تولد دوباره و ابدی سعید سامانلو آغاز گشت.

کتاب «فقط برای خدا» حاصل چندین سال تلاش سیده هدی بتول موسوی می‌باشد که در قالب خاطرات به رشته تحریر در آمده است.

در این مراسم که با حضور پدر شهید، برادر شهید و نویسنده محترم کتاب برگزار شد ضمن تشکر از نویسنده و خانواده محترم شهید به نحوه‌ی گرد آوری خاطرات و مصاحبه با افردا مختلف از خانواده تا دوستان و همرزمان شهید توسط نویسنده پرداخته شد و در پایان پدر شهید ضمن اظهار خرسندی و رضایت از انتشار این اثر، خاطراتی از فرزند شهیدش بیان و در پایان از کتاب رونمایی نمودند.

در این رونمایی نکاتی از مظلومیت و گمنامی شهید بیان شد و خانم حسینی اظهار داشتند که این شهید خاطرات و ظرقیت‌های زیادی برای تولید کتاب‌های بیشتر دارد و از ایشان به عنوان ابراهیم هادی زمان و شهید عارف نام بردند و در تکمیل حرف ایشان؛ پدر شهید به درجه عرفان، خلوص و گمنامی این شهید اشاره نمودند و بیان داشتن که این شهید دست نوشته‌ها و الهی نامه‌ای دارد که میتواند سند این درجات عالیه را اثبات کند و این نشان از مظلومیت و اقتدا ایشان به مادر اهل بیت (ع)، حضرت زهرا (س) می‌باشد که در دست نوشته‌هایش می‌دیدم که وقتی با خدا گفتگو می‌کند اینگونه ابراز کرده بود که: «خدایا دوست دارم نحوه شهادت خانم حضرت زهرا (س) را درک کنم. یاریم بده...»

کتاب «فقط برای خدا» خاطرات شهید مدافع حرم سعید سامانلو به قلم سیده هدی بتول موسوی در ۲۲۰ صفحه و قطع رقعی به رشته تحریر و توسط انتشرات شهید کاظمی منتشر شده است.

علاقه‌مندان جهت تهیه این کتاب میتوانند از طریق سایت رسمی انتشارات شهید کاظمی به نشانی nashreshahidkazemi.ir و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را تهیه نمایند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha