آغاز مجدد پرواز‌های ایران و عراق از دوم شهریورماه

14:30 - 31 مرداد 1399
کد خبر: ۶۴۸۹۲۴
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور گفت: پرواز شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به عراق از طریق فرودگاه بصره از ۲ شهریورماه آغاز می‌شود.

-  مقصود اسعدی سامانی گفت: پس از اخذ مجوز پرواز از سازمان هواپیمایی کشوری ایران و عراق و شروع پرواز‌های مسافری بین فرودگاه‌های ایران و عراق، برنامه پروازی شرکت‌های ایرانی به مقاصد اروپایی و آسیایی نیز از اواخر سپتامبر (مهر) در حال تدوین و نهایی شدن است.
 
وی با اشاره به اینکه مقاصدی، چون میلان، پاریس، لندن، منچستر، مادرید، وین، بانکوک و دبی مقصد پرواز هواپیما‌های ایرانی خواهند بود افزود: فعلاً مسافران این مقصد‌ها از خرید بلیت تا قطعی شدن وضعیت پرواز‌ها خودداری کنند.
 
سامانی گفت: شرکت‌های هواپیمایی ایرانی از نظر رعایت استاندارد‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین مقررات بهداشتی و قرنطینه‌ای مورد تاکید سازمان جهانی هوانوردی عمل می‌کنند و آمادگی کاملی برای برقراری ارتباط و پرواز به فرودگاه‌های سایر کشور‌های جهان دارند و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
 
وی با اشاره به دستورالعمل‌های صادرشده از سوی وزارت راه و شهرسازی در خصوص الزام شرکت‌های هواپیمایی ایران به رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی، قبل، حین و پس از پرواز‌ها افزود: با توجه به نظارت شدید کارشناسان و ممیز‌های سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت بهداشت در خصوص رعایت پروتکل‌ها در فرودگاه‌ها و هواپیما‌های ایرانی، با آرامش خاطر آمادگی داریم که پرواز‌های خارجی را از سر بگیریم.
 
اسعدی سامانی در گفت و گو با صدا و سیما افزود: از دوم شهریور شاهد پرواز هواپیما‌های ایرانی به فرودگاه بین‌المللی بصره در عراق خواهیم بود و در همه پرواز‌های خارجی مثل پرواز‌های داخلی، استفاده از ماسک اجباری و ضروری است و وجود مواد ضدعفونی کننده به همراه برگه آزمایش منفی کرونا از آزمایشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای همه مسافران بالای ۲ سال ضروری است.
 
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: در پرواز‌های عراق به ایران نیز، همه مسافران غیرایرانی و غیر ترانزیت که مقصد نهایی آن‌ها تهران است، باید مجوز‌های لازم را از مراکز مربوط به همراه داشته باشند.
 
اسعدی سامانی درباره آخرین وضعیت پرواز‌های خارجی شرکت‌های هواپیمایی داخلی و پرواز‌های بین‌المللی کشورمان نیز گفت: شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاین) احتمال می‌رود از ابتدای سپتامبر، پرواز‌های خود را به ایران دایر کند و طبیعتاً وقتی پرواز‌های ترکیش ایرلاین دایر شود پرواز شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به ترکیه هم برقرار خواهد شد.
 
وی افزود: ترکیش ایرلاین مجوز پرواز به فرودگاه‌های ایران را از سازمان هواپیمایی ایران گرفته است و شرکت‌های هواپیمایی داخلی نیز منتظر تأیید سازمان هواپیمایی ترکیه و دولت این کشور برای برقراری پرواز‌های ایرانی به ترکیه هستند.
 
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پرواز‌های اسپانیا را برقرار کرده و پرواز‌های ایتالیا نیز از ۲۵ مرداد عملیاتی شده است.
 
وی افزود: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران همچنین در حال پیگیری است تا پرواز‌های ایرانی به آلمان را راه اندازی کند و از ابتدای سپتامبر پرواز‌های آلمان نیز دایر خواهد شد.
 
اسعدی سامانی درباره پرواز شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به کشور‌های حاشیه خلیج فارس نیز گفت: در حال حاضر پرواز‌های دبی و دوحه قطر نیز از مبدا ایران برقرار است.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *