پیام تبریک مشاور عالی وزیر بهداشت به مناسبت روز پزشک

۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰:۵۱
کد خبر: ۶۴۸۹۱۶
سید اسماعیل اکبری مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی روز پزشک را تبریک گفت.

پیام تبریک مشاور عالی وزیر بهداشت به مناسبت روز پزشک - بنا بر اعلام پایگاه خبری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سید اسماعیل اکبری مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی روز پزشک را تبریک گفت.


متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
باز هم روز نخست ماه آخر تابستان آمد تا به بهانه تولد حکیم و طبیب بوعلی سینای عزیز یادی کنیم از دوستان پزشکمان.
امسال سلام اول ما به ساحت زندگان همیشه جاوید مان تقدیم می‌شود که نزد خدایمان ارتزاق می‌کنند؛ یادشان گرامی و پیامشان همیشگی باد.

سلام بر جمله مدافعان سلامت آن جراح جوانی که در فلان شهر کوچک حتی نداشت امکانی را که تشخیص دهد بیمار دیابتیک سالمندش در کنار کیسه صفرای نکروزه اش، کرونا هم دارد؟

سلام بر خانم دکتر جوانی که برای تولد جنینی که چرخیده است و دوست ندارد بدون ایثار پزشکش ناله کند.

سلام بر پزشک جوانی که کسی به او نگفت کرونا چیست و چه باید بکند، اما او نه نگفت و در بک دست کتاب و در دست دیگر گوشی اش را گرفت تا بیمارش را از این مهمان ناخوانده حفظ کند و اطرافیانش را نجات دهد.

سلام بر همه آن‌هایی که با هر رشته و تخصصی توانستند لقب پر فروغ مدافع سلامت را اخذ کنند و عزت جامعه پزشکی را که گاهی هدف هجمه جاهلان و حسودان و کج اندیشان قرار می‌گرفت را نگه دارند.

سلام بر پزشک سالمندی که گفته اند تو را وظیفه‌ای نبست، خودت در معرض خطری خانه بنشین و هیچ مکن، اما او در کنار عزیزان جوانش عصایش را همراه با زبانش می‌چرخاند تا مباد اسمش را از لیست ایثارگران همیشه تاریخ خط بزنند.

درود و رحمت الهی بر یاد دهندگان و یاد گیرندگان حوزه سلامت و پزشکانی که سر دمدار و محور این همبستگی هستند.

درود خدا و ملائکه گرانقدرش بر مدیرانی که شب از روز نشناخته و در دیار دور و نزدیک نه تنها با این مهمان ناخوانده که با اندیشه‌های تلخ و شیرین با جامعیت مقابله کرده و ادامه می‌دهند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha