پاکسازی مجدد مخالفان در عربستان؛ برکناری چند مقام ارشد به بهانه فساد

۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸:۲۶
کد خبر: ۶۴۸۹۰۲
پادشاه عربستان با امضای دستوری حکم برکناری شماری از مقام های این کشور را به بهانه فساد صادر کرد.
پاکسازی مجدد مخالفان در عربستان؛ برکناری چند مقام ارشد به بهانه فساد - «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان امروز جمعه، ۳۱ مرداد، دستور برکناری چند نفر از مسئولان این کشور از جمله فرمانده گارد مرزی این کشور را به بهانه فساد صادر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، براساس دستور ملک سلمان، سرلشکر «عواد بن عیدالبلوی»، فرمانده کل گارد مرزی، استاندار استان‌های «املج» و «الوجه»، فرماندهان مرزبانی املج و الوجه، مدیر مرکز گردشگری و اقتصادی «السوده» و شماری از شهرداران و مسئولان محلی شهر‌های مدینه، تبوک، عسیر، املج و الوجه از مقام خود برکنار شدند.
 
این افراد متهم هستند که ۵۰۰۰ قطعه زمین از اراضی پروژه «دریای سرخ» و ده‌ها قطعه دیگر در پروژه شهر تاریخی «العلا» و پروژه «السوده» را مورد تعدی قرار داده اند.
هیئت «بازرسی و مبارزه با فساد» - هیئت بازداشت کننده ده‌ها نفر از شاهزادگان، تجار و ثروتمندان سعودی در هتل «ریتز کارلتون» در سال ۲۰۱۷- مسئول تحقیق از متهمین شده است.
 
از زمان حضور بن سلمان در سمت ولیعهدی عربستان تاکنون ده‌ها شاهزاده و مسئول سعودی به بهانه مبارزه با فساد برکنار یا بازداشت شده اند.
 
وی که «محمد بن نایف»، ولیعهد پیشین عربستان را اصلی‌ترین رقیب خود می‌داند، علاوه بر بازداشت وی، تلاش‌های متعددی نزدیکان و اطرافیانش در داخل و خارج عربستان کرده است.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha