کرامت انسانی را در خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان متبلور ساختیم

۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰:۰۱
کد خبر: ۶۴۸۸۷۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
یک کارآفرین با بیان اینکه کرامت انسانی"را در خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان متبلور ساختیم تاکید کرد: درآمد حاصل از فعالیت‌های گروه جهادی مان توانسته نیازمندان بسیاری را تحت پوشش قرار دهد و دربحران کرونا درپویش همدلی بیش از ۲۰۰ خانوار را تحت پوشش قرار دادیم.
اشتغال ۱۵۰ هزار نفری یک جهادگر- خدیجه صدیقی گفت: کرامت انسانی را با کمک به نیازمندان و محرومان در شهرستان طرقبه شاندیز مشهد به نمایش گذاشتیم و بر همین مبنا جایزه حقوق بشر اسلامی به گروه شهید گیلاسی تعلق گرفت.
 
 مدیرگروه جهادی شهید گیلاسی، کارآفرین و جهادگر برتر از شهرستان طرقبه شاندیز خراسان رضوی که در مراسم بزرگداشت حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی مورد تقدیر قرار گرفت، گفت: از ۱۳۸۹ که مقام معظم رهبری آن را بنام سال "اقتصاد مقاومتی" نامگذاری کردند فعالیت این گروه جهادی آغازشد و توانستیم چندین مجموعه بزرگ برکت را در شاندیز تأسیس کنیم.


وی افزود: یکی از فعالیت‌های گروه ما تولید کالای خواب است. در سال ۹۶ با وجود مشکلاتی که درخصوص تولید و مدیریت کالای خواب به وجود آمد، اما با تلاش و همت خود توانستیم بار دیگر این گروه جهادی را فعال و تولید را آغاز کنیم و برای تعداد بسیاری از بانوان و جوانان اشتغال ایجاد کنیم.

مسوول کارگروه اقتصادی جهادگران خراسان رضوی، گفت: در حال حاضر، کالای خواب در دو رسته الیاف مصنوعی و الیاف طبیعی پشم گوسفند، روال کاری خود را در تولید ادامه می‌دهد. در سال ۹۸ با یک گروه جهادی درمسجد آشنا شدیم ویک تیم کاری ۷ نفره تشکیل دادیم. بوسیله مایع انحصاری که دو دکترای شیمی این گروه از سال ۹۲ تولید کرده بودند توانستیم بوی بد پشم را در محصولات تولید شده از بین ببریم.

وی ادامه داد: به این ترتیب سال ۹۸، تولید برند اصلی کار گروه ما شروع شد و توانستیم ۳ شاخه آن را در زمینه کالای خواب، کفی کفش نمدی و کف پوش‌های نمدی و پشمی رنگی در شاندیز به تولید برسانیم و برای۱۵۰هزار نفر اشتغال ایجاد کنیم. خوشبختانه این کالا‌ها هم در داخل و هم در خارج از کشور با استقبال زیاد مردم مواجه شده، چون در سلامتی خانواده‌ها از جمله درمان ام اس، دیسک کمر و روماتیسم تاثیر بسزایی دارد.

مدیرتولید کالای خواب برکت در ادامه بیان کرد: این طرح نزد رهبری مطرح شد و ایشان از تولید آن حمایت کردند. بوسیله طرح تولید کالای پشمی توانستیم ۷۰ شاخه شغلی ایجاد کنیم که حدود یک میلیون نفر دارای شغل شدند. البته در این زمینه نیاز به سرمایه‌گذار دلسوز داریم؛ گروه جهادی ما بدون کمک ارگانی تاکنون موفق بوده و توانسته درگاه اینترنتی تشکیل دهد که فروش اینترنتی این محصولات نیز رونق بگیرد.

وی هدف از تشکیل گروه جهادی شهید گیلاسی را کمک به محرومان و نیازمندان برشمرد و گفت: اولین اقدام تشکیل گروه جهادی و ثبت آن در شهرستان صورت گرفت و با برگزاری جلسات آموزشی با کمک بسیج سازندگی بینالود این گروه شناسنامه‌دار شد و توانستیم ۱۶ صندوق قرض‌الحسنه راه‌اندازی کنیم.

صدیقی افزود: گروه شهید گیلاسی خود به تنهایی دارای ۳ صندوق است که هر کدام ۳۵ عضو دارد. تاکنون به ۷۰ نفر وام۵۰۰ هزار تومانی وبه ۳۵ نفر وام ۸۰۰ هزار تومانی دادیم که الان دور دوم آن شروع شده و به هر نفر ۲میلیون وام می‌دهیم. اقدام دیگری که انجام دادیم سرمایه‌گذاری در بورس و افزایش سرمایه است که بتوانیم بخش بیشتری از مشکلات مردم از قبیل خرید و اجاره خانه را حل کنیم. گروه جهادی ما هم در حوزه اقتصادی و هم در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی فعال است.

وی گفت: صندوق زیر نظر پایگاه بقیه‌الله مسجد جامع شاندیز است. از دوسال قبل، سه کلاس حضوری ۱۰ روزه برای تحکیم خانواده و ۱۰ روز اول ماه محرم را کلاس‌های مشاوره و نهج‌البلاغه در مسجد جامع و همچنین کلاس‌های بازی و آموزشی و ورزش برگزار کردیم. الان برخی از کلاس‌ها به دلیل شیوع کرونا مجازی برگزار می‌شود.

این بانوی کارآفرین و جهادگر تصریح کرد: پس از شیوع کرونا با همکاری بسیج و شهرداری و سپاه، به مدت یک ماه با یک تولیدی بزرگ ماسک قرارداد بستیم که هم به قیمت زیربازار ماسک را به دست مردم برسانیم و هم اشتغالزایی کنیم تا زمانی که این ویروس منحوس ریشه‌کن شود. درآمد حاصل از آن را یک صندوق اشتغال راه‌اندازی می‌کنیم که بتوانیم به گروه‌های جهادی وام بدهیم.

وی یکی از مهم‌ترین اقدامات گروه شهید گیلاسی را که جایزه حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی به آن تعلق گرفت اشتغالزایی برای محرومان عنوان کرد و گفت: درآمد حاصل از فعالیت‌های این گروه جهادی توانسته نیازمندان بسیاری را تحت پوشش قرار دهد. دربحران کرونا درپویش همدلی بیش از ۲۰۰ خانوار را تحت پوشش قرار دادیم که به غیر از این تعداد ۵۰ خانوار از محرومان را تحت حمایت همیشگی قرار دادیم.

صدیقی گفت: بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی به صندوق گروه شهید گیلاسی را صرف کمک به ناتوانان کار، ازدواج جوانان، تهیه جهزیه و سیسمونی و آموزش و بازی بچه‌های ابرده و ایجاد مشاغل خانگی برای بانوان و موارد دیگر کردیم و کرامت انسانی را با کمک به نیازمندان و محرومان در شهرستان به نمایش گذاشتیم و بر همین مبنا گروه شهید گیلاسی مورد تقدیر قرار گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در گروه جهادی شهید گیلاسی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تا جایی که بتوانیم مشکلات مردم را حل می‌کنیم. باید اذعان کنم که در کنار این اقدامات، یک همسر خوب و همراه دارم که من را در این راه یاری کرده است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha