تشدید نظارت پلیس بر فضای مجازی؛ برخورد با ولنگاری و بی مبالاتی

۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸:۴۹
کد خبر: ۶۴۸۸۴۳
فرمانده انتظامی پایتخت گفت: فضای مجازی به فضایی عمومی تبدیل شده بنابراین رعایت شئونات در فضای مجازی از الزامات و واجبات است و با افرادی که شئونات را رعایت نمی‌کنند، برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

احضار و دستگیری ولنگاری در فضای مجازیخبرگزای میزان - فارس نوشت: سردار حسین رحیمی در خصوص نظارت پلیس بر فضای مجازی و برخورد با افرادی که در این فضا با بی مبالاتی و ولنگاری رفتار می‌کنند، اظهار داشت: همه افراد اعم از زن و مرد باید بدانند که چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی باید شئونات را رعایت کنند؛ اگرچه رعایت شئونات، زن و مرد ندارد، اما بعضا شاهدیم که بعضی از آقایان رعایت نمی‌کنند.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: در حال حاضر فضای مجازی به فضایی عمومی تبدیل شده و به گونه‌ای است که منظر عمومی لحاظ می‌شود؛ بنابراین رعایت شئونات در فضای مجازی از الزامات و واجبات است.

سردار رحیمی اعلام کرد: پلیس به سبب مأموریت ذاتی و قانونی که برعهده دارد تاکنون با ده‌ها نفر از افرادی که شئونات را رعایت نمی‌کردند، برخورد کرده است؛ در این بین افراد مشهور، معروف و مطرح هم وجود داشتند که بنا بر تخلفی که در فضای مجازی داشتند، پلیس آن‌ها را احضار کرده و برابر قانون و مقررات با آن‌ها برخورد داشته است.

وی افزود: در ضمن سایت‌ها و شبکه‌هایی نیز وجود داشتند که با توجه به تخلف و عدم رعایت شئونات، مدیرانِ شان به پلیس فتا و امنیت احضار شده و برخورد قانونی نیز با آن‌ها انجام شده است.

این مقام ارشد پلیس تهران تأکید کرد: پلیس با قاطعیت با هنجارشکنان ـ چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی ـ برخورد کرده و اجازه نمی‌دهد عده‌ای محدود، امنیت و آسایش و آرامش روحی و روانی مردم را مختل کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha