جدول لیگ برتر فوتبال در پایان فصل نوزدهم/ صعود استقلال به آسیا و سقوط پارس جنوبی به لیگ یک

۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰:۰۱
کد خبر: ۶۴۸۸۰۴
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
جدول لیگ برتر فوتبال ایران پس برگزاری دیدارهای امشب (پنجشنبه) و پایان هفته لیگ نوزدهم، دچار تغییراتی شد.

- هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال ایران امشب (پنجشنبه) با برگزاری هشت بازی به پایان رسید که نتایج آن به شرح زیر است:

پرسپولیس ۳-۰ سایپا
ذوب آهن ۲-۳ گل گهرسیرجان
شاهین شهرداری‌بوشهر ۱-۴ استقلال
نفت مسجدسلیمان ۱-۰ پارس جنوبی جم
پیکان ۱-۱ سپاهان
شهر خودرو ۰-۰ نساجی مازندران
ماشین‌سازی‌تبریز ۱-۰ صنعت نفت آبادان
فولاد ۱-۰ تراکتور

گزارش بازی پرسپولیس: 

ترکیب پرسپولیس: بوژیدار رادوشویچ، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیدجلال حسینی، محمد نادری، سیامک نعمتی، سعید حسین‌پور، احمد نوراللهی، بشار رسن، مهدی ترابی، وحید امیری، کریستین اوساگونا.

ترکیب سایپا: محمدحسین اکبرمنادی، سعید محمدی فرد، طاها شریعتی، رضا جعفری، آرمان رمضانی، آرمین سهرابیان، عارف حاجی عیدی، حسین کامیاب، ابوالفضل جلالی ، محمد صادق بارانی، مرتضی آقاخان.

نیمه اول

دقیقه 4(گل): بشار رسن پاس خوبی را برای وحید امیری ارسال کرد و این بازیکن موفق شد پس از تک به تک شدن با منادی، دروازه سایپا را باز کند.

دقیقه 6: شوت رضا جعفری از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 18(گل مردود): سعید حسین‌پور از پشت محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد اما توپ را منادی به طور ناقص دفع کرد. در برگشت اوساگونا موفق شد دروازه سایپا را باز کند اما داور این گل را آفساید و مردود اعلام کرد.

دقیقه 31: مدافع پرسپولیس قصد دور کردن توپ از محوطه جریمه خودی را داشت اما توپ به دست سیدجلال حسینی برخورد کرد. با این حال، داور اعتقادی به پنالتی نداشت اما همین مسئله باعث شد تا مرتضی آقاخان شدیدا به داور بازی معترض شود و در نهایت کارت زرد بگیرد.

دقیقه 37: ضربه سر آرمان رمضانی از کنار دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه 45(گل): بشار رسن توپ خوبی را روی سر اوساگونا ارسال کرد و این بازیکن موفق شد گل دوم پرسپولیس را در این بازی به ثمر برساند.

نیمه دوم

دقیقه 47: ضربه نمایشی اوساگونا را دروازه‌بان سایپا به صورت ناقص مهار کرد.

دقیقه 53: آرمین سهرابیان اقدام به شوتزنی کرد اما توپ او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 58: ضربه نمایشی علیاری با فاصله کمی راهی اوت شد.

دقیقه 65: مهدی ترابی از روی ضربه ایستگاهی اقدام به شوتزنی کرد که توپ به تیرک دروازه خورد و برگشت داده شد.

دقیقه 77: امید عالیشاه از پشت محوطه جریمه سایپا شوت زد و توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه تیم ابراهیم صادقی به بیرون رفت.

دقیقه 90(گل): علی علیپور از روی خط محوطه جریمه سایپا ضربه دقیقی را به سمت دروازه سایپا زد و موفق شد دروازه تیم حریف را باز کند.

گزارش بازی استقلال و شاهین:

شاهین بوشهر یک - استقلال چهار

گل‌ها: میلاد صارمی (25) شاهین / وریا غفوری (48)، شیخ دیاباته (66 و 82) و مهدی قایدی (72) استقلال

ترکیب شاهین: ابوالفضل دریشوند، مرتضی غلامعلی تبار، بهروز نوروزی فرد، حسن نجفی (67 - حسین مالکی)، ابوالفضل رزاق پور، امیرحسین موسی‌زاده (58 - سلمان بحرانی)، محمد سلطانی مهر (67 - شهاب کرمی)، بهمن سالاری، اسماعیل شریفات، دانیال مومنی، میلاد صارمی (58 - علیرضا ابراهیمی).

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، آرش داجلیری (46 - فرشید اسماعیلی)، عارف غلامی، سیاوش یزدانی، میلاد زکی‌پور، مسعود ریگی، آرش رضاوند، هرویه میلیچ (79 - ارسلان مطهری)، وریا غفوری (79 - امیرحسین کارگر)، مهدی قائدی و شیخ دیاباته.

نیمه اول:

دقیقه 11: حمله بازیکنان استقلال از سمت راست با ارسال روی دروازه همراه شد اما ضربه مهدی قائدی از داخل محوطه جریمه را درویش دفع کرد.

دقیقه 21: ضربه پای چپ و زیبای وریا غفوری از کنار دروازه شاهین بوشهر به بیرون رفت.

در دقیقه 24 میلاد صارمی پشت محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و وقتی دید حسینی از دروازه بیرون آمده با شوتی ناگهانی توپ را به سمت دروازه زد که با اشتباه گلر آبی ها تور دروازه به لرزه در آمد.

دقیقه 35: دانیال مومنی روی اشتباه خط دفاع استقلال در موقعیت خوب گلزنی قرار گرفت اما ضربه اش از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 39: پاس خوب غفوری فرصت خوبی برای قایدی ایجاد کرد ولی شوت او راهی اوت شد.

دقیقه 40: وریا غفوری با یک حرکت انفرادی عالی توپ را جلو برد و بعد از عبور از چند بازیکن شاهین زمانی که می خواست ضربه اش را بزند با تکل مدافع شاهین مواجه شد.

دقیقه 43: ارسال غفوری روی دروازه شاهین بوشهر با ضربه سر دیاباته همراه شد اما توپ او راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 3+45: ضربه سر شیخ دیاباته درون محوطه جریمه را درویش وند در اختیار گرفت.

دقیقه 4+45: شوت عالی رضاوند بعد از یک کار ترکیبی را دروازه‌بان شاهین با واکنشی دیدنی دفع کرد.

نیمه دوم:

دقیقه 47: حرکت خوب وریا غفوری با پاس رو به بیرون او برای دیاباته همراه شد اما ضربه این مهاجم مالیایی راهی به دروازه نیافت.

در دقیقه 48 پاس عالی مهدی قائدی در داخل محوطه جریمه شاهین به وریا غفوری رسید و این بازیکن با ضربه ای زیبا از زاویه بسته تور دروازه درویش وند را به لرزه در آورد.
دقیقه 50: مهدی قائدی با عبور از چند بازیکن شاهین خودش را با درویش وند در موقعیت تک به تک قرار داد اما توپ با برخورد به پای دروازه بان شاهین برگشت داده شد.

دقیقه 58: پاس خوب زکی‌پور در آستانه رسیدن به دیاباته و باز شدن دروازه شاهین، با تکل غلامعلی‌تبار همراه شد تا توپ بازهم راهی کرنر شود.

دقیقه 61: فرصت خوب گلزنی برای اسماعیلی ولی شوت این بازیکن از بالای دروازه شاهین به اوت رفت.

در دقیقه 65 فرار عالی اسماعیلی با پاس به موقع او به دیاباته همراه شد تا دیاباته در مصافی تک به تک دروازه درویش وند را باز کند.

در دقیقه 72️ کار خوب استقلالی‌ها فرصت خوبی برای قایدی ایجاد کرد تا این بازیکن با یک شوت خوب دروازه شاهین را برای بار سوم باز کند.

دقیقه 80: ضربه خوب بازیکن شاهین را حسینی به خوبی دفع کرد.

در دقیقه 82 فرار و توپ گیری عالی مطهری روی دروازه با اشتباه مدافع و گلر شاهین همراه شد و توپ در آستانه دروازه به دیاباته رسید تا این مهاجم برای چهارمین بار دروازه شاهین را باز کند.

دقیقه 86: ضربه از راه دور حسین مالکی را دروازه بان استقلال به راحتی مال خود کرد.

با برگزاری این هشت بازی جدول به شکل زیر تغییر کرد:

جدول لیگ برتر فوتبال در پایان هفته سی‌ام/ صعود استقلال به آسیا و سقوط پارس جنوبی از لیگ برتر

با این نتایج تیم فوتبال پرسپولیس که پیش از این قهرمانی خود را مسجل کرده بود به همراه استقلال و فولاد موفق به کسب سهیمه لیگ قهرمانان آسیا شدند. در پایین جدول هم تیم فوتبال شاهین بوشهر که از پیش تکلیفش مشخص شده بود به همراه پارس جنوبی جم به لیگ یک سقوط کردند. همچنین تیم‌های مس رفسنجان و آلومنیوم اراک هم به لیگ برتر صعود کرده‌اند.


برچسب ها: پرسپولیس استقلال

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha