خسارت ۳ میلیاردی سارقان به اداره برق

۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵:۰۱
کد خبر: ۶۴۸۷۲۰
رییس کلانتری ۱۷۴ قیامدشت از دستگیری ۶ سارق کابل‌های فشارقوی در سه مرحله خبر داد و گفت: متهمان به اداره برق منطقه ۳ میلیارد ریال خسارت وارد کرده بودند.

- بنا بر اعلام پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "مصطفی اسکندری" در توضیح این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت کابل‌های برق فشار قوی از گاراژه‌های بزرگ فاقد نگهبان و سکنه، رسیدگی به پرونده در دستور کار مأموران کلانتری ۱۷۴ قیامدشت قرار گرفت.

وی بیان داشت: در بررسی اولیه مشخص شد سارقان حرفه‌ای پس از بالا رفتن از دیوار‌های گاراژ‌های بزرگ، کابل‌های فشارقوی به قطر ۶ تا هشت سانتی‌متر را برش داده و کابل‌ها را به سرقت می‌بردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد سارق یا سارقان پس از برش لاستیک روی کابل‌ها و جدا کردن سیم‌ها به فاصله ۱۰ سانتی‌متر بدون اینکه دچار برق‌گرفتگی شود، سرقت را انجام می‌دهند.

رییس کلانتری قیامدشت توضیح داد: در شاخه‌ای دیگری از تحقیقات پلیسی ماموران کلانتری با حجیم بالای کابل‌های قیچی شده روبه رو می‌شوند که به نظر می‌رسد سارقان به علت حجم بالای کابل‌ها قادر به انتقال نبوده اند که مراقبت‌های ویژه پلیسی آغاز و ماموران موفق شدند دو سارق را در ۲ بامداد زمانی که قصد حمل کابل‌ها را داشتند دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه این دو سارق با دستور قضائی روانه زندان شدند، گفت: با دستگیری سارقان، اما همچنان سرقت کابل‌های فشار قوی ادامه داشت که تحقیقات پلیسی نشان از این داشت تعداد بیشتری از سارقان به سرقت کابل‌های فشار قوی مشغول هستند.

رییس کلانتری قیامدشت عنوان کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی در دو عملیات مستقل ۴ سارق دیگر نیز به جرم سرقت کابل‌های فشار قوی شناسایی و دستگیر شدند، و متهمان پرونده برای کشف جرایم احتمالی در اختیار گلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.

به گفته سرهنگ اسکندری طبق نظر کارشناسان خسارت وارده به اداره برق منطقه بیش از ۳ میلیارد ریال برآورده شده است.


برچسب ها: سرقت پلیس

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha