ترفند‌هایی برای تعمیر وسایل‌های چوبی

۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۰:۰۱
کد خبر: ۶۴۸۷۱۰
وسایل چوبی به علت طبیعی بودن بیشتر مورد فرسایش قرار می‌گیرند و با چند ترفند ساده، می‌توان آن‌ها را تعمیر کرد.

ترفند‌هایی برای تعمیر وسایل‌های چوبی - ایرنا نوشت: وسایل چوبی خانه از جمله لوازم خانه‌ای هستند که به علت طبیعی بودن، به نسبت همتایان فلز یا پلی‌استر خود، قیمت بالاتری دارند. وسایل چوبی به علت طبیعی بودن بیشتر مورد فرسایش و رنگ رفتگی قرار می‌گیرند در ادامه شما را با چند ترفندی آشنا می‌کند که بتوانید مصونات چوبی فرسوده خود را دوباره قابل استفاده کنید.

۱. استفاده از گردو برای برطرف کردن خط و خش

برای برطرف کردن خط و خش‌های وارده بر سطح چوب از گردو استفاده کنید. گردو به علت داشتن روغن و رنگ طبیعی این خط و خش‌ها را برای همیشه از بین می‌برد. می‌توانید از یک قلمو نازک و رنگ مشابه مصونات چوبی، برای پر کردن جای خراشیدگی‌ها نیز استفاده کنید.

۲. خط و خش‌های عمیق‌تر

در صورتی که صدمه‌ی وارده به وسایل چوبی شما بیشتر از رنگ رفتگی است و به بافت چوب صدمه زده است، بهتر است ابتدا با چسب چوب (چسب چوب بعد از خشک شدن بی رنگ می‌شود) کمی پر کنید و اجازه دهید تا خشک شود. سپس روی آن را با دقت رنگ (رنگ مخصوص چوب) بزنید و منتظر شوید خشک شود. بهتر است در آخر از یک براق کننده روی تمام وسیله چوبی استفاده کنید.

۳. کاور قسمت خرد شده

گاهی اوقات بر اثر ضربه یا فرسایش، قسمتی از چوب از بین می‌رود و نیاز به تعمیر اساسی پیدا می‌کند. اول دقت کنید که این خردگی از نوع ضربه است یا فرسایش بر اثر زمان. اگر از نوع فرسایش باشد نیاز است که ابتدا چوب را کاملا سم‌پاشی کنید و سپس قسمت خراب شده را به چسب چوب آغشته نمایید و تکه چوبی مشابه را به آن بچسبانید. اگر از نوع ضربه است بهتر است قسمت ضربه دیده را با چسب چوب و اگر نیاز بود با کمی خرده چوب پر کنید، سپس با یک ورقه چوبی آن را کاور کنید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *