انتشار دفترجه سئوالات کنکور قبل از اعلام رسمی سازمان سنجش کذب است

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹:۰۱
کد خبر: ۶۴۸۳۵۴
رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: انتشار دفترجه سئوالات کنکور ۹۹ حین برگزاری آزمون و قبل از اعلام رسمی از سوی سازمان سنجش، کذب و کلاهبرداری است.

انتشار دفترجه سئوالات کنکور  قبل از اعلام رسمی سازمان سنجش کذب است

- ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی کنکور ۹۹ در دانشگاه الزهرا، در خصوص شایعه فروش سئوالات آزمون طی روز‌های اخیر گفت: در خصوص امنیت سئوالات امتحانی کنکور و لو رفتن آن‌ها باید بگویم که پاسخ دقیق به این شایعه زمان زیادی نمی‌برد. زیرا همین امروز سئوالات آزمون داوطلبان گروه آزمایشی هنر ۲ ساعت پس از اتمام این آزمون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: هر کسی ادعا دارد سئوالات کنکور ۹۹ لو رفته است می‌تواند آن سئوالات را با سئوالاتی که بعد از آزمون منتشر خواهد شد مقایسه کند؛ بنابراین مباحثی که در این زمینه در فضای مجازی منتشر شده بود آنچنان ناشیانه بوده و کلاهبرداری آن روشن است که با کمی دقت می‌شود به دروغین بودن آن پی برد.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: کلاهبرداران دفترچه سئوالات سال گذشته را با عنوان دفترچه کنکور ۹۹ در فضای مجازی منتشر کرده اند؛ بنابراین هر زمانی که دفترچه‌های ما منتشر شود پی بردن به این ادعا آن چنان هم نیاز به تخصص فنی ندارد و به راحتی می‌شود به این کلاهبرداری پی برد.

خدایی تاکید کرد: الته در نشر اینگونه شایعات داوطلبان کنکور هم مقصر هستند که به این نوع کلاهبرداری‌ها اعتماد می‌کنند. به یقین می‌گویم این نوع شایعات کذب است و نتایج آن بعد از آزمون مشخص خواهدشد.

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha