ناگفته‌هایی از روش چین در مهار کرونا+فیلم

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲:۳۶
کد خبر: ۶۴۸۳۵۰
مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد روش‌های چین در مهار کرونا توضیحات جالبی را مطرح می‌کند.

-«محمداسماعیل اکبری»، مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز (چهارشنبه بیست و نهم مرداد ماه) با حضور در «»، از بخش‌های مختلف تحریریه این رسانه بازدید کرد؛ اکبری در این بازدید ضمن گفتگو با خبرنگاران، در جریان روند فعالیت‌های بخش‌های مختلف «» قرار گرفت.

...............

محمداسماعیل اکبری که در دوران اپیدمی‌های ویروسی سارس، مرس و ... نیز در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی حضور داشته و اقدامت موثری در مهار این بیماری ها انجام داده است؛ در خصوص قرنطینه و روش چین در مهار کرونا توضیحاتی را ارائه می کند.

وی با اشاره انواع قرنطینه، گفت: هنگامی که با بیماری‌هایی نظیر وبا رو به رو هستیم فاضلاب بیمار آلوده کننده است بنا براین باید فاضلاب بیمار از بقیه جدا شود و فرد آلوده باید از مکان مشخص خود حرکت نکند.

وی ضمن اشاره به اینکه در مورد قرنطینه کردن در بیماری کرونا قضیه فرق می‌کند و ممکن است فردی که هیچ مشکل و علائمی ندارد، ناقل این ویروس باشد و بقیه را آلوده کند، ادامه داد: می‌توان افراد ناقل را در خانه و محله خودشان قرنطینه کرد، هم مانند اقدامی که چین انجام داد و  فرد ناقلی که در یک اتاق با پنج نفر زندگی می‌کند و جای دیگری را ندارد، به قرنطینه می‌رود و در صورت بروز بیماری به بیمارستان منتقل می‌شود.

اکبری با بیان اینکه در شهر ووهان چین به مدت ۲۵ روز نه از کسی از شهر خارج و نه به آنجا وارد شد، افزود: ۲۵ روز ۲ برابر دوره کمون است و بعد از آن هم تا ۳ ماه ورود و خروج به شهر ووهان با حساب و کتاب بود و افراد باید تمام مراحل بهداشتی را طی می‌کردند.

وی ضمن تاکید بر اینکه کاری که چین انجام داده با اقدامات دنیا قابل قیاس نیست، بیان کرد: شما فکر می‌کنید، علم آمریکا کمتر چین است؟ نه اینگونه نیست، بلکه اعتقاد آن‌ها کمتر از چینی‌ها است و ساختار اجتماعی ضعیف تری نسبت به چین دارند.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/2718397_270.mp4']

مشروح گپ‌وگفت ۲۰۰ دقیقه‌ای «پروفسور اکبری مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس مرکز تحقیقات سرطان و پدر پزشکی جامعه نگر ایران»، با خبرنگاران گروه جامعه ، در روز‌های آینده منتشر خواهد شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha